Rahaga seonduvat tasub õpetama hakata kindlasti juba põhikooli ajal, sest hiljem moodustavad nii sõbrad kui hobid suurema osa noore elust ning teda on keerulisem pere rahaasjadesse kaasata.
Vanemate võimalused lapsele taskuraha anda on väga erinevad, ent Eestis jääb keskmine taskuraha suurus põhikooliõpilastel kahekümne euro kanti.
Pangakonto olemasolu annab turvatunde, seda võimalust kasutavad paljud pered. Lapse täisealiseks saamiseni on vanemal võimalik tema pangakonto enda lepinguga liita, saades parema ülevaate, kuidas laps oma raha kasutab. Püsikorraldusega saab kindel olla, et vajalik summa alati õigel ajal lapse kontole jõuab, mobiilimakse leping võimaldab ootamatuste korral kohe lapse arvele raha kanda.
Selleks et ka nooremad lapsed teeksid mõistlikke otsuseid ning ei kipuks saadud raha kergekäeliselt kulutama, võib kättejäänud mündid pere noorematele anda. Nemad saavad raha hoiupõrsasse koguda ja nii kogumisharjumust arendada. Kui põrsas täis, saab kogunenud raha pangakontole hoiule panna.
Reisi planeerimisel võib lastega kokku leppida, kui palju saaksid nemad sihtkohas meelepärastele tegevustele omalt poolt panustada ning seejärel koos arvutada, milline osa jääb vanemate kanda.
Kindel eesmärk viib sihile
Nagu igas valdkonnas, viib siingi visadus ja kindlameelsus ihaldatuni. Reisi planeerides on tervel perel nii mõnedki kuud aega, et oma soovid läbi mõelda ning selle poole samme seada.
Ühes kuus kas või mõne euro taskurahast kõrvale pannes kujuneb kokkuvõttes summa, millega saab reisil üht-teist ette võtta. Sama rahasumma kulub kodus kui möödaminnes, saamatagi õieti aru, millele täpselt.