Peipsi pürib turistide lemmikuks

Hanneli Rudi
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kauksi rand.
Kauksi rand. Foto: Albert Truuväärt/Õhtuleht

Neli maakonda on ühendanud jõud, et müüa Peipsimaad kui külastamist väärivat piirkonda ja võita juurde turiste nii Eestist kui piiri tagant.

Selleks suveks valminud veebilehelt www.visitpeipsi.com leiab infot Peipsimaa huviväärsuste, majutuse, söögikohtade, kultuurisündmuste ja aktiivselt puhkamise võimaluste kohta, kirjutab Põhjarannik.

Veebivärav loodi, et kogu piirkonna turismiinfo oleks ühes kohas ja kergesti kättesaadav, selgitas MTÜ Peipsimaa Turism juhataja Kaja Allilender, lisades, et eesmärk on müüa Peipsimaad kui tervikut Vasknarvast Võõpsuni. Peipsimaa ulatub läbi nelja maakonna, hõlmates kokku ligi 30 omavalitsust. «Peipsimaa pole nii suur, et seda tükeldada, seetõttu ei jagata ka infot maakondade kaupa.»

Iisaku vallavolikogu esimees ja Kauksi külaseltsi liige Annely Oone leidis, et Peipsi müümine tervikuna on väga hea mõte. «Arvan, et Peipsi kant jaksab vastu võtta rohkem turiste, ainult et kõik ei mahu korraga ühte kohta, mistõttu tuleks Kauksi ranna kõrval avada teisigi ametlikke ja hooldatud randu.»

Oone märkis, et Kauksi on Peipsi põhjakaldal kõige tuntum ja arenenum rand, kus on parkla, riietuskabiinid, prügikastid ja einestamisvõimalus. Näiteks läinud kuumal nädalavahetusel näitas parkimispiletite müük, et Kauksi rannas suvitas hinnanguliselt 2500 inimest, mis oli selle suve rekord.
 

Tagasi üles