Saada vihje

Reisilt saadud soovimatu suveniir võib seisneda tohutus arves

Copy
Kuluka andmerändluse pärast ei pidanud 1980ndatel (milisest ajast pärineb Motorola telefon pildil) muretsema.
Kuluka andmerändluse pärast ei pidanud 1980ndatel (milisest ajast pärineb Motorola telefon pildil) muretsema. Foto: Redrum0486 / Wikimedia Commons

​Mis maksab Antigua ja Barbudal 9,1, Maldiividel 15,2 ja Arubal lausa 16 eurot? Ei, see pole kerge lõunasöök ilusas rannas. See võib olla ühe Eesti mobiilioperaatori klientidele rändlusteenust kasutades ühe megabaidi mobiilse interneti hind.

Kuna kiiremates võrkudes võib allalaadimise kiirus olla kümneid või suisa sadu megabaite sekundis, võib ettevaatamatult taolise tariifiga välismaal mobiilset internetti kasutades endale tekitada soolase arve imeruttu. Tele2 erakliendi kõneteenuste valdkonnajuht Henry Murumaa lausub, et nende firma ajaloos on ette tulnud ekstreemseid» arveid, mis ulatuvad lausa kümnetesse tuhandetesse eurodesse. Telia ühendusteenuste osakonna juhataja Evelin Neerot sõnab, et halvad üllatusarved on ka nende praktikas ulatunud mõne tuhande euroni. «Kuna arve on tekkinud välisriigi võrgus, esitab sealne võrguoperaator vastava arve tasumiseks Eesti võrguoperaatorile,» räägib Neerot, kelle sõnul on siiski püütud klientidele võimalust mööda vastu tulla.

Kas ja kuidas mobiilioperaatorid oma kliente taoliste arvete eest kaitsevad?

Tagasi üles