Saada vihje

Klassiga välismaale ekskursioonile? Loe, millist eeltööd teha, et reis õnnestuks!

Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Viktoriia Hnatiuk / Shutterstock

Koolireisid on põnevad ja harivad sündmused, mis jäävad õpilastele meelde kogu eluks. Et need oleksid ohutud ning kulgeksid sujuvalt, on oluline, et nii õpetajad kui ka vanemad oleksid teadlikud reisi korraldamise peamistest nüanssidest. Saabuva jõuluvaheaja ootuses tuletab tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) lapsevanematele ja õpetajatele meelde, mida koolireiside tellimisel silmas pidada.

Koolireisi tellimisel reisikorraldajalt tasub nii õpetajal kui ka vanematel uurida reisikorraldaja üldist tausta, veendudes tema usaldusväärsuses. Reisikorraldaja õiguslikku seisu saab kontrollida e-äriregistris. Seda tuleks teha enne pakettreisilepingu sõlmimist, vältimaks olukorda, kus pakettreis ostetakse likvideerimisele või kustutamisele mineva äriühingu käest, kellele pretensioonide esitamine tulevikus võib olla väga raskendatud või lausa võimatu. Kindlasti tuleb kontrollida ka reisiettevõtja tagatise seadmise kohustuse täitmist, mida saab teha majandustegevuse registri kaudu. Kehtiva tagatise puudumisel ei ole reisijate majandushuvid nõuetekohasel viisil kaitstud.

Erilist tähelepanu tasub pöörata sõlmitava pakettreisilepingu tingimustele, seejuures on oluline põhjalikult tutvuda nii pakettreisilepingu tingimustega kui ka lepingu osaks olevate tüüptingimustega.

Tagasi üles