OSUTUS PETTUSEKS? Matkaja tegi Hiina kuulsamat koske külastades šokeeriva avastuse

Postimees Reis
, reis.postimees.ee
Copy
Yuntai mäepark, Henan, Hiina.
Yuntai mäepark, Henan, Hiina. Foto: Sompol / Shutterstock

Hiina üks kuulsamaid koski on pälvinud tavapärasest veelgi rohkem tähelepanu – pärast seda, kui üks matkaja postitas internetti video, kus on näha, et kosk polegi looduslik, vaid tohutu veemass langeb alla inimeste poolt paigaldatud torust.

Yuntai kosk asub Yuntai mäepargis, mis on Hiina põhja-keskosas asuva Henani provintsi peamine turismimagnet. Pargil on AAAAA reiting – riigi kultuuri- ja turismiministeeriumi poolt turismiatraktsioonile antav kõrgeim tunnustus. 

Veeallikas, mida pargi veebisait kirjeldab kui «alla lendavat Linnuteed», on võetud vaatluse alla pärast seda, kui internetis hakkas levima video, kus on näha toru, millest vesi 314 meetri kõrguselt alla voolab. Avastus viitab sellele, et allikas ei pruugigi olla looduslik, vaid tehislik. 

Yuntai Mountain Parki juhtkond vastas videole selgitusega, et kuiva hooaja muutused tingisid uute meetodite kasutuselevõtu. 

«(Juga) ei saa garanteerida, et aastaaegade muutuste tõttu on ta alati oma «kõige ilusama välimusega,» ütlesid nad. 

Pargi juhtkond avaldas ka tänu tähelepanu eest, lubades, et kosk tervitab sel suvel külalisi oma «kõige täiuslikumal ja loomulikumal kujul».

Allikad: CNN, New York Post

Märksõnad

Tagasi üles