Reisikorraldaja kokkukukkumine võib anda Marabule hoobi

reis.postimees.ee
Uuendatud 5. juuni 2024, 18:16
Copy
Reisijaile teatatakse, et kõigile kõnedele kõnede arvu suurenemise tõttu praegu ei vastata.
Reisijaile teatatakse, et kõigile kõnedele kõnede arvu suurenemise tõttu praegu ei vastata. Foto: Kuvatõmmis FTI kodulehelt

​Suur Saksamaa reisikorraldaja FTI Touristik GmbH andis 3. juunil Münchenis sisse pankrotipaberid, teatab veebileht CH-Aviation.

Saksamaa ajalehe Die Zeit andmeil on FTI Touristik GmbH korraldusel parajasti reisil 65 000 inimest, neist enamus on siiski paremini kindlustatud kui olid turistid legendaarse Thomas Cook Groupi kokkukukkumise ajal 2019. aastal. Pankrotiteade mõjutab lisaks FTI kaubamärgi alt ostetud teenustele ka näiteks autorendibrändide DriveFTI, Cars&Campers ja Meeting Point Rent-a-Car kaudu broneeritut.

Marabu peakorter on Tallinnas, veab lennufirma aga peamiselt reisijaid Hamburgist ja Münchenist erinevatesse soojadesse mereäärsetesse linnadesse. Ettevõtte emafirmaks on Attestor Capital.
Marabu peakorter on Tallinnas, veab lennufirma aga peamiselt reisijaid Hamburgist ja Münchenist erinevatesse soojadesse mereäärsetesse linnadesse. Ettevõtte emafirmaks on Attestor Capital. Foto: MarcelX42 / Wikimedia Commons

CH-Aviationi hinnanguil saavad arenguist olema negatiivselt mõjutatud ka FTI Touristikuga koostööd teinud tšarterlennukompaniid, milliste hulgas mainitakse ka Eesti tšarterlennuliini Marabu. Lisaks kasutas pankrotiavalduse sisseandnud reisihiid ka SunExpressi, Corendon Airlinesi, SmartLynx Airlinesi ja Condori teenuseid. CH-Aviationi andmeil keeldus Marabu sündmusi kommenteerimast ja suunas küsimuse edasi Condorile kui oma müügiagendile. Postimehe reisiveeb pöördus kommentaaride saamiseks siiski veelkord Marabu poole.

5. juuni pärastlõunal kommenteeris Marabu pressiteenistus, et nagu kõigil teistel lennufirmadel, ei ole ka Marabul lubatud transportida reisijad, kes on broneerinud pakettreisi FTI Touristikuga, enam nende puhkusesihtkohtadesse. «Küll aga saavad kõik reisijad, kes on juba reisil ning broneerinud Marabuga tagasilennu, naasta Marabuga tagasi koju,» lisas lennufirma esindaja.

Marabu viitas ka FTI poolt klientidele loodud informatiivsele veebisaidile ja tugitelefoni numbril +49 (0) 89 / 710 45 14 98, kust on leitav reisijad puudutav lisateave, muuhulgas informatsioon Saksamaa reisikindlustusfondist reisidega seonduvate nõuete esitamise kohta. «Reisitööstus teeb kõik endast oleneva, et pakkuda klientidele alternatiivseid lahendusi, et nende suvepuhkus ikka toimuda saaks,» kommenteeris Marabu.

Lennufirma lisas ka, et FTI poolt broneeritud lendude maht on viimasel ajal vähenenud, mistõttu võib eeldada, et FTI maksejõuetusest tekkinud tühimiku sulgeb turg väga kiiresti. «FTI broneeringute täpset mahtu me aga kommenteerida ei saa.»

«Lisame veel omalt poolt, et meil on FTI olukorra osas väga kahju. Eelkõige soovime töötajatele jõudu ja pealehakkamist praegusel raskel ajal.»

 
 
 
 
 
 
Tagasi üles