VIHAD VALMIS! Eestlased ja soomlased hakkavad esimest korda koos Guinnessi maailmarekordit püüdma

Christin Krass
, ajakirjanik
Copy
Foto: Jake Farra

8. juunil tähistame rahvusvahelist saunapäeva. Saun on eestlaste ja soomlaste jaoks üks eriline koht, kus keha lõõgastub ja vaim puhkab. Saunas taastub meie tervis ja leiame hingerahu.

«Armastus saunatamise vastu ühendab läbi ajaloo meie inimesi ja kaht riiki. Ootame rahvusvahelisel saunapäeval saunalavadele tuhandeid inimesi, et saaksime rekordi püstitatud. Nii saame oma saunatamisrõõmu ja kultuuripärandi olulist osa tutvustada kogu maailmas,» tutvustas Visit Estonia juht Anneli Lepp Guinnessi projekti.

«Heaolu ehk wellness-turism on üks kiiremini kasvavaid turismiliike maailmas, mis ühendab reisimise tervislike tegevustega. Ka Eesti soovib sellest trendist osa saada: rekordi kaudu toome tähelepanu meie regiooni unikaalsele saunakultuurile, mis on tervist toetav ja hooajast sõltumatu, saunas käia saab igal ajal ja ilmast olenemata. Toome sauna maailmakaardile ning meelitame nii siia rohkem terviseturiste,» lisas Lepp.

1-2-3 – NII LIHTNE SEE ON!

Foto saunas: Tee saunas üks foto (keha rätiku või ujumisriietega kaetud, inimene/inimesed pildil selgelt saunas).

Liitu Facebooki grupiga: Kutsu ka oma sõpru, kliente ja tuttavaid saunaarmastajate sekka!

Laadi pilt: Laadi foto üles 8. juunil vahemikus 19.00–20.00 Facebooki gruppi. (Iga kasutaja kohta saab laadida ühe foto ja sama foto mitu korda arvesse ei lähe! Loetakse pilte, mitte inimesi nende peal).

Tagasi üles