Loomingu juures on väga oluline publiku tagasiside ja selles osas on Veedla ja Uurikate koostööd magus edu saatnud. «Tundub, et publikule lähevad need lood peale vägagi. Hea näide pärineb Helsingist Mardilaadalt, kus meie linnulaulude kava oli programmis paigutatud päeva viimaseks kontserdiks vahetult enne sulgemist. Korraldaja manitses, et tehke lühidalt, muidu esinete tühjale saalile, inimesed kiirustavad koju. Välja kujunes aga nii, et andsime kontserdi, mis lõppes alles pisut peale ametlikku sulgemisaega ning saalist ei lahkunud ükski inimene, aplaus oli maruline,» pajatab Peep uhkelt, unustamata kiidusõnu Uurikatele: «Nad suudavad nii kaasahaaravalt esineda!»
Peep Veedla ja Uurikate juhendaja ning helilooja Külli-Katri Eskeni viljakas koostöö algas juba aastaid tagasi, kui Esken produtseeris ansamblit IceCream ning plaadifirma TopTen juhataja Peep andis välja IceCreami plaate ja kassette. Siis tuli selgus, et omavaheline koostöö klapib hästi ja nüüd, kui Esken lastega uue bändi tegi, tuli uus koostöö justkui iseenesest.
Igas laulus väike vimka ja õpetlik noot
Sõnadesse pole Peep osanud panna neid linnuliike, kellega on vähe kokkupuudet olnud ja puudub isiklik suhe. «Sätin ju luuleridadesse ikkagi oma emotsioone ja kogemusi, mis lindudega seotud. Seega värssidesse on leidnud tee just mulle südamelähedased linnud.»
Ja kes teeb, sel juhtub. Mees jätkab: «Kuna olen pikka aega olnud ka muusikaprodutsent, on minu linnuvärssidesse aeg-ajalt sattunud võrdluseks mõnele linnuhäälele tuntud muusikudki. Loodetavasti ei pane Anne Veski, Marko Matvere, Madonna ja teised seda mulle pahaks. Üks RMK töötaja solvus küll tõsiselt musträhni laulu sõnade peale, kirjutas mulle pika pahandava kirja. Teised RMK töötajad, kellega olen suhelnud, on seda huumorit, rähni loogikat mõistnud ja kaasa muianud. Nimelt ütleb musträhn laulus: «Ei ohtlik pole ma, kui keegi metsa ohustab, siis on see RMK!»»