Turbulents tappis Singapore Airlinesi lennul reisija

reis.postimees.ee
Uuendatud 22. mai 2024, 00:51
Copy
Foto: Amayagan / Wikimedia Commons

73-aastane mees sai surma Londonist Singapuri viival lennul pärast seda, kui õhusõiduk sattus ekstreemsesse turbulentsi. 

BBC teateil oli mees reisil koos oma naisega. Reisijad olid just kinnitamas turvavöösid, kui turbulents Boeing 777-300 lennukit Andamani mere kohal tabas. Bangkokis hädamaandunud lennukist toimetati BBC andmeil haiglasse 14 reisijat, kokku 23 said vigastada. 

Aviation Heraldi kirjutab viitega Tai meediale, et on võimalik, et haiglas on surnud ka teine lennukis viibinu. Singapore Airlines ei ole oma sotsiaalmeediaküljel seda siiski kinnitanud. Lennukompanii andmeil oli lennukis 211 reisijat ja meeskonnaliiget, haiglasse viidute arvuna on mainitud 18 ja 12.

Veebilehel India Today on avaldatud hädamaandunud lennukist juba ka pilte, millel on muu hulgas näha segipaisatud kambüüsi ning lennuki laest murdunud telemonitore.

USA veebileht weather.gov kirjeldab ekstreemset turbulentsi kui olukorda, kus lennuk on peaaegu kontrollimatu ning struktuurikahjustused on võimalikud. Turbulents tuleneb ebaregulaarsest õhuliikumisest lennuki sõidutrajektooril. Euronewsi andmeil on Readingu ülikooli meteoroloogid leidnud, et turbulents sageneb seoses ilmastikumuudatusega ning näiteks Atlandi põhjaosa kohal on tõsise turbulentsi esinemine kasvanud 55 protsenti aastatel 1979–2020.

Singapore Airlines on üldiselt väga heade turvalisusnäitajatega. Viimane reisija surmaga lõppenud õnnetus juhtus aastal 2000, kui Singapore Airlinesi kapten üritas Boeing 747 lennukiga Taiwanist taifuuni ajal õhku tõusta ning valis selleks suletud stardiraja. Siis sai surma 83 inimest.

Tagasi üles