AVASTA EESTIMAAD Oiu sadamas avas uksed maailmaklassi maitseelamustega restoran

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Copy
Peakokk Koit Uustalu juhatab taldrikule jõudnud gastronoomilised imed sisse.
Peakokk Koit Uustalu juhatab taldrikule jõudnud gastronoomilised imed sisse. Foto: Eveliis Kund-Zujev

Kevadine ilm soosib Eestimaal tiirutama ja uusi põnevaid kohti avastama. Kui sooviks on ühendada linnaelu mugavused looduse ilu, ülimaitsva toidu ja lõõgastava puhkusega, tasub autorattad Võrtsjärve poole Oiu sadamasse keerata. 

Möödunud aasta kevadel asus Iglucraft Oiu sadamale elu sisse puhuma. Eile hakkas sealne restoran tööle ja maitseküttide rõõmuks on menüü ja kontseptsiooni loojaks tuntud peakokk Koit Uustalu. Tooraine on valitud hooajaline, kohalik, leidub nii kala, talutooteid kui metsaande. 

Eile, 2. mail, sai Oiu restoran avapaugu ja esimestele uudistajatele pakuti menüü parimaid palasid, mis tunnustava ümina ja plaksutuste saatel heaks kiideti. Külaliste kõhtu kadusid kohalik koha, ulukilihaga taco'd, erinevad suupisteampsud ja magusroad. Koit Uustalu taktikepi alt ei saagi vähemat, kui suurepäraseid maitseelamusi oodata. 

Uus menüü on kindlasti tõmbenumber, miks Oiu sadamas peatus teha, aga tegu ei ole vaid sadamarestoga, vaid vabaajakeskusega, kus saab ööbida, saunatada, paate rentida.

Suurem eesmärk on elustada sisemaine veeliiklus. «Kui mereäärsetes sadamates käib pidev sagimine ja liiklus, siis meil on tunne, et sisemaal asuvad sadamad on veidi unarusse jäänud ja potentsiaal kasutamata. Oiu sadam võiks olla selline koht, kuhu tuled näiteks paadiga Tartust lõunat sööma või mõnusa reisi algus või lõpp-punkt, kus oled paadiga mööda Võrtsjärve, Emajõge, Peipsit ja Läänemerd sõites sadu kilomeetreid läbinud,» sõnas Iglucrafti asutaja Priit Kallas

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles