Lennusaatja ülikaval nipp, kuidas saab salongi lisakotti asju kaasa võtta

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee ajakirjanik
Copy
Lennuki pagasisahtel.
Lennuki pagasisahtel. Foto: Shutterstock

Eriti odavlennufirmadel on pardapagasi suhtes ranged reeglid ja kaalupiirangud, kuid üks stjuuardess jagab kavalat nippi, kuidas veidikene lisakraami kaasa mahutada. 

Selle nipi kohta kehtib lause «mis pole keelatud, on lubatud» ja seda jagav lennusaatja õpetab Expressis ära kasutama üht lünka reeglites. 

Reisides on lennupiletid kallid ja lisapagasi võtmine samuti mitukümmend eurot veel lisaks. Järgneva nipiga ei tasu loomulikult ahneks minna ja üleliia hulluda, kuid ese või paar, mis koju tulles enam kohvrisse ei mahu, saab niimoodi lennukisse toimetada küll. 

Selleks salanipiks on tax-free kaupluste kotid. Nimelt on sealt ostetud kaupa õigus lennukile kaasa võtta ja seda käsipagasiks ei loeta. Väravas olev lennufirma töötaja sinna ei vaata, vaid see on legaalne kauba transportimise viis. Nii et pista oma kotti mittemahtuvad riided või raamat sellesse kotti ja väravas ei peata seetõttu sind keegi. Küll pead aga lennujaama poes mõne ostu sooritama, et selline kott saada. 

Veel üks nipp on kasutada lisakotina padjapüüri, mille sisse saab riided pakkida. Patja ei loeta ka lisapagasiks ja sellega võib rahus lennukisse minna. 

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles