SEIKLUS OOTAB Kandideeri elumuutvale kelgukoeramatkale polaarjoone taga

Copy
Foto: Kert Kivaste

Emotsiooniderohke kelgukoeramatk annab aprilli alguses kahekümnele õnnelikule võimaluse avastada Põhja-Rootsi mägist maastikku ning panna end arktilises elukeskkonnas proovile. Siiani on Fjällräven Polari nimelisest arktilisest kelgumatkast õnnestunud osa võtta viiel eestlasel, värskeima osaleja Kert Kivaste sõnul on tegemist elumuutva ja ainulaadse võimalusega.

Arktiline kelgukoeramatk annab võimaluse kogeda maailma, mis on igapäevasest elukeskkonnast täiesti erinev. Kolmesajakilomeetrine ekspeditsioon Norra ja Rootsi polaaraladel viib seiklejad teisele poole polaarjoont, kus tuleb toime tulla külmunud maastike ja karmide ilmastikuoludega. Matka käigus sõidetakse kelgukoerarakendiga läbi mitmete jääkõrbete, mägimetsade ja Euroopa suurima igikeltsa.

Eestlane Kert Kivaste mõistis alles pärast matka, miks inimesed püüavad mägesid vallutada ja ekstreemsematesse kohtadesse reisida. «Olen alati mõelnud, miks inimesed seda teevad, kuid jõudes mägedesse ning kogedes enda ümber seda maastikku, vaikust ja rahu, valdasid mind võimsad emotsioonid ja sel hetkel mõistsin ma seda kõike. Raske on kirjeldada, mida ma tol hetkel tundsin – see oli privileeg, rõõm, õnn, alandlikkus ja tänulikkus ning see hetk jääb alatiseks minuga,» meenutab Kivaste.

Kelgukoertega matka läbinud Kert Kivaste.
Kelgukoertega matka läbinud Kert Kivaste. Foto: Kert Kivaste

Igapäevaselt IT-maailmas tegutsev Kivaste tunnistab, et on enamuse aega oma elust veetnud erineva kuju ja suurusega ekraanide taga. Ta proovis aastaid leida võimalusi oma tehnoloogiakasutuse piiramiseks, kuid üheskoos raske tööeluga kulmineerus see lõpuks siiski läbipõlemisega. Sellest ajendatuna pakkis ta kohvrid ning alustas reisi läbi Ameerika, et leida oma elus tervislikum tasakaal. Kaks kuud hiljem märkas ta Fjällräven Polari üleskutset ning otsustas sellest osa võtta.

«Lisaks sellele, et veetsin palju aega arvuti taga, ei olnud ma kunagi varem korralikult toitunud ega palju trenni teinud. Tahtsin enda eest paremini hoolitseda ning ekspeditsioonist osa võtmine lõi selleks suurepärase võimaluse. See kogemus tõi mind tagasi põhitõdede juurde ja andis mulle võimaluse taas hetkes elada,» tõdeb Kivaste.

Kelgukoeramatkast osa võtmine aitas Kivastel aja maha võtta ning mõista, mis olid tema läbipõlemise põhjuseks. Tänaseks on ta leidnud hea tasakaalu töö ja isikliku elu vahel. «Polar oli tohutu enesekindluse tõstja. See pani mind uskuma, et suudan paljusid asju teha. Kuigi mägedes olemine pani mind mõistma, kui väike inimene tegelikult on, pani see mind elus ka väikeseid asju hindama,» sõnab Kivaste.

Foto: Kert Kivaste

Rootsi ja Norra polaaraladel toimuv Fjällräven Polar viib kevadel 20 inimest üle maailma kuuepäevasele ja 300 kilomeetri pikkusele kelgukoerte polaarmatkale. Osalejatel tuleb magada krõbeda pakasega lageda taeva all, toita ja hoida parima tervise juures oma kelgukoeri ning kohaneda pidevalt muutuvate ilmaoludega, mis võivad olla karmid ja halastamatud. Fjällräven Polar 2024 toimub 2. kuni 8. aprillini. Tänavusele polaarmatkale on võimalik kandideerida kuni 19. novembrini.

Vaata ka Fjällräveni YouTube’i videot eestlase Kert Kivaste seiklustest polaarmatkal SIIT.Lisainfo leidmiseks ja kandideerimiseks tasub külastada Fjällräveni kodulehte.

Tagasi üles