N, 21.09.2023

Põhjus, miks ei tohiks kunagi hotellist lahkudes voodit ära teha

Mona Lii Konnapere
, reporter-toimetaja
Facebook
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Enne puhkuse lõppu hotellitoast lahkumist tahavad paljud ruumis ööbinud inimesed endast viisaka toa maha jätta ja seetõttu teevad tihti ka voodi ära. Endine hotellikoristaja aga paljastab, et selline tegu võib nende tööd palju keerulisemaks muuta.

Sirgeks tõmmatud linadega voodi korrastamine võtab koristajatel tihti palju rohkem aega ning tekitab ka segadust selle üle, kas voodit üldse kasutati. Ühes Austraalia kuurordis töötanud majahoidja on jaganud, et kui tuppa sisenedes näevad koristajad, et voodi on tehtud, siis võib jääda mulje, et voodis pole magatud ja nad ei pruugi linu vahetada. Seetõttu on parem kui külastajast jääb maha segamini voodi, kirjutab The Sun

Mitme hotelli juht Flavio Serreti ütles, kiiretel tööpäevadel teevad koristajad näiliselt puhastes ruumides minimaalselt tööd. Nad klopivad lihtsalt padjad kohevaks ja kasutavad samu linu uuesti, vahetades voodipesu ainult iga kolme kuni nelja päeva tagant. Kui voodi on juba eelmise ööbija poolt ära tehtud, siis võib aga juhtuda, et koristajad ei vahetagi voodipesu ning uus külastaja peab vanade linadega leppima. 

Hotellitubade etiketti arutati ka sotsiaalmeediaplatvormil Reddit, kus inimesed jagasid oma hotellis ööbimise kombeid. Üks inimene kirjutas, et iga kord kui ta hotellis peatub, eemaldab ta alati kõik voodilinad ja viskab need koos kasutatud rätikutega vannituppa ühte hunnikusse, et koristajatele elu lihtsamaks muuta.

Varem koristajana töötanud inimene kinnitas, et kui ööbija soovib koristajat aidata, siis tasub kasutatud linad ühte kuhja jätta, sest see on nende jaoks kõige mugavam viis, kuidas ruumi kiiresti korrastada. Lisaks soovitas naine voodipesu hunniku põranda asemel mõne kapi või voodi peale jätta, sest siis on koristajatel kergem need korraga kätte võtta ning nad ei tee enda seljale liiga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles