N, 21.09.2023

Õnnelik ema: reisimine päästis mu poja hirmsast haigusest

Mona Lii Konnapere
, reporter-toimetaja
Facebook
Comments
Foto: Shutterstock

Üks õnnelik ema väidab, et tema lapse krooniline ekseem kadus täielikult siis, kui nad läksid perega ümber maailma reisima.

33-aastane Nadia Akhtar ja 39-aastane Irfan Aziz tundsid värskete lapsevanematena üha suuremat muret, kui nende pojal Zakariyal tekkis kahe kuu vanuselt tugev ekseem. Vaatamata sellele, et nad kandsid oma poja näole mitu kuud järjest kolm korda päevas rahustavat kreemi, ei näinud vanemad oma lapse olukorras suurt muutust, kirjutab Mirror

Nadia meenutas, et poeg pidi kandma kindaid, et ta ei saaks oma kuiva ja valutavat nahka sügada. Veelgi hullemaks muutus Zakariya seisund siis, kui ekseemi tõttu läksid tema silmad niivõrd raskelt paiste, et vanemad pidid pöörduma haiglasse. Naise sõnul läks lapse haigus ainult halvemaks ja isegi arstide määratud kreemid ei paistnud olukorda parandavat.

Kolm kuud hiljem otsustasid Nadia ja Irfan Ühendkuningriigist lahkuda ning koos lapsega välismaale reisima asuda. Nüüd on vanemad oma otsuse üle väga õnnelikud, sest lapse nahk hakkas reisides imekombel üsna kiiresti paranema. Nadia väitis, et nägi juba kahe nädala jooksul drastilisi muutusi ja poja tervis läks aina paremaks, kuni nahahaigusest oli alles jäänud vaid väike laik.

Perekond suutis pärast kaheksat nädalat reisimist lapse ravimitest täielikult loobuda ja nüüd on Zakariya olnud ekseemist vaba juba üle aasta. Nadia meenutas, et kui nad arstile ütlesid, et plaanivad välismaale reisida, sõnas arst, et see teeb lapsele head. Arsti sõnad said tõesti kinnitust ja vanemad on kindlad, et just reisimine päästis nende lapse tervise. Nende arvates aitasid poisi nahka parandada värske õhk ja keskkonnamuutus.

Paar on alati reisimist nautinud ja pika reisi võtsid nad ette 2021. aasta märtsis, kui poeg oli vaid viiekuune. Esmalt külastasid nad Pakistani, hiljem jõudsid Taisse, Vietnami, Singapuri ja Malaisiasse. Nüüd aga plaanib perekond taas Ühendkuningriiki naasta ning peaks koju tagasi jõudma juuni keskel.

Ema soovitab ka teistel lapsevanematel oma lapsed puhkusele kaasa võtta, eriti siis, kui lastel on sarnased nahaprobleemid nagu Zakariyal. Ta sõnas, et isegi kui tegemist on väikese reisiga, teeb keskkonnavahetus lapsele head ning värskes õhus viibimine võib tervisemuredele üllatavalt hästi mõjuda.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles