TÄNASED REISILEIUD Mis üritused sel nädalavahetusel Eestis toimuvad?

Postimees Reis
, reis.postimees.ee
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Mis sel nädalavahetusel üle Eesti toimub? Vaata ürituste nimekiri üle ja mine nautima – tulevad nii toidufestivalid, loodusmatkad kui ka põnevad näitused.

Kuhu minna looduses?

Mis sest, et päris suve alguseni on veel paar nädalat – südametes algab suvi ikkagi juuniga pihta. Mine loodust nautima! Näiteks kevad-rafting ja päikesevõtukas Võhandul, matkaradade loodusretk looduskaitsekuu raames Tartumaal või hommikune jalgsimatkatrenn Kõrvemaal.

Muusika

Tallinnas toimub ERSO kontsert Paavo Järvi ja Triin Ruubeliga. Hiiumaal tähistatakse helilooja Rudolf Tobiase 150. sünniaastapäeva Eesti muusika pidupäevadega! Kumus toimub kontsert «Digitaalne suudlus», kus vaadeldakse inimese suhet elektroonilis-virtuaalse maailmaga, esitades hulga küsimusi nii meie tänasele hetkele kui ka lähitulevikule.

Haapsalus käib Itaalia muusika festival – publiku tungival soovil esineb seal taas laulja Al Bano, kelle esituses saab kuulda legendaarseid hitte «Felicita», «Ci Sara» ja «Tu Soltanto Tu». Pühapäeval toimub aga Kadriorus Lossimuusika hooaja lõpukontsert.

Muuseum

Tallinna Raekojas toimub ekskursioon «Naiste võim? Ohtlikud naised raekoja kunstiteostel». ERMis saab veel pool aastat näha näitust «Õige keha, vale keha?», mis heidab valgust keha kultuurilistele tähendustele Eestis.

ERMi Heimtali muuseumis on väljas Anu Raua näitus «Elumustrid» ning Eesti Meremuuseumis välinäitus «Naissaar – Tallinna merevärav». Tallinnas käivad vanalinnapäevad, mille raames saab minna suvetuurile näitusele «Michel Sittov Põhjas?». Laupäeval kell 12 toimub Tartus laulupeomuuseumi pargis suur pidu ja piknik.

Kuhu minna sööma?

Kihnus toimuvad kodukohvikute päevad nimega «Kihnu keretäüs». Võrtsjärve ääres toimub kala- ja käsitöölaat, Tõrvas kodukohvikute päev ja Allikukivi Veinimõisas rabarberipäev. Tallinna lauluväljakul ootab näljaseid «Suur Tallinna toidutänav 2023»!

Toidufestival
Toidufestival Foto: Aron Urb

Muu

Tallinnas toimuvad vanalinna päevad ja samas ka Eesti-Läti-Leedu suurim rahvakultuurialane pärimuspidu Baltica. Vabaduse väljakul Tallinnas tuleb ajarännak «VR Tallinn 1939/44» avamine ning Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi sisehoovis disainiklassika turg.Haapsalus tuleb Itaalia veinipidu, Viljandis hansapäevad ja kohvikuöö ning Atla mõisas pühapäevalaat. Häädemeestel tulevad traditsiooniline Eesti-Läti festival ajaloolisel Liivimaa alal – tegevused liivi kultuuritraditsioonide tutvustamisest tänapäevaste käsitööoskuste õpetamiseni.

Tagasi üles