N, 21.09.2023

SEIKLUS LÕUNAMAAL ⟩ Kultuur ja maitsed sõjakastmes

Facebook
Comments
Liibanoni pealinna Beiruti kirju arhitektuuriga kesklinn: kirikute ja mošeede vahelt leiab lõpetamata arhitektuurinäidiseid. Pildil Beirutis sõja tõttu pooleli jäänud ooperimaja.
Liibanoni pealinna Beiruti kirju arhitektuuriga kesklinn: kirikute ja mošeede vahelt leiab lõpetamata arhitektuurinäidiseid. Pildil Beirutis sõja tõttu pooleli jäänud ooperimaja. Foto: Kerli Nõu

Sel aastal maailma ohtlikemate külastatavate riikide sekka arvatud Süüria ja Liibanoni reisi kohutavaim moment tabas mind Beiruti hotellitoas, kui hooletult vett kurku tõmbasin. Võrreldes 2011. aastal Liibanoni Bekaa orus kinni nabitud seitsme jalgratturiga kulges minu reis rahumeelselt, turvaliselt ja plaanipäraselt.

Kolme miljoni inimese kodulinnas Beirutis kõlavad pidevad mošeekõlarite palvekajad, sekka helisevad kirikukellad. Ainult sularahamaksel toimiv Bolti taksoäpp soovitab reisijatele turvalisuse kaalutlustel tagaistet, sest Beirutis autoga liiklemine muudab kiirelt usklikuks iga uskmatu – kõrgem jõud peab olemas olema, kui neljarajalisel teel neljandas ja kolmandas reas liikleva auto vahelt veel üks auto läbi mahub.

Beirut on üks maailma vanimaid linnu. Rohkem kui 5000 aastat asustatud linna on läbi aegade kujundanud foiniiklased, roomlased, kreeklased ja Ottomani türklased. Pildil varemed Beiruti südalinnas.
Beirut on üks maailma vanimaid linnu. Rohkem kui 5000 aastat asustatud linna on läbi aegade kujundanud foiniiklased, roomlased, kreeklased ja Ottomani türklased. Pildil varemed Beiruti südalinnas. Foto: Kerli Nõu
Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles