P, 1.10.2023

ALANDAV JUHTUM ⟩ Kaks naist pidid lennukisse pääsemiseks riideid vahetama

Mona Lii Konnapere
, reporter-toimetaja
Facebook
Comments
Pilt on illustreeriv
Pilt on illustreeriv Foto: Shutterstock

Kaks naist väidavad, et nad sattusid väga alandavasse olukorda, kui nad olid sunnitud enne lennukile minekut oma rõivad teiste riiete vastu vahetama.

Paljudele inimestele on üsna selge, et lennukisse minnes kehtivad teatud kirjutamata reeglid. Näiteks peetakse ebaviisakaks lennukis sokkide ja kingade jalastvõtmist ning istme seljatoe liialt tahakallutamist. Nüüd aga said kaks naist teada, et mõnel lennufirmal on veelgi rohkem salajasi reegleid, Tyla.

USA koomikud Chrissie Mayr ja Keanu Thompson pidid selle nädala alguses Las Vegases American Airlinesi lennule minema, kuid nende suureks üllatuseks tekitas nende riietus üsna palju probleeme. Üks meessoost lennujaama töötaja palus neil enne lennukile minekut püksid välja vahetada.

American Airlinesi reisijate reeglites on ära märgitud, et reisijad peavad riietuma nõuetekohaselt. See aga tähendab, et paljad jalad ja häirivad riided pole lubatud. Chrissie jagas veidrat olukorda ka Twitteris, kirjutades, et lennufirma töötaja sundis teda ja tema sõbrannat enne lennule minekut pükse vahetama, kuigi vahetatud riided olid naiste arvates veelgi rohkem paljastavad.

Naine lisas kaks pilti, ühel oli näidatud naiste algset riietust, milleks olid lühikesed topid ning pikad seelikud. Teisel pildil olid aga naised lennujaama töötaja sunnil vahetanud seelikud lühikeste pükste vastu. Chrissile tekitas suurt meelehärmi ka see, et neil on varem selle lennufirmaga vaid head kogemused olnud, kuid nüüd pidid nad keset lennujaama täiesti avalikult riideid vahetama.

Keanu lisas, et neile tekitas riiete vahetamine suurt piinlikkust, sest nad pidid aluspesu väel pardalemineku väravas oma riietega tegelema. Nad arvasid, et kuigi mehe palve oli väga veider, oleks ta vähemalt võinud lubada naistel tualetis või mõnes varjatud kohas riideid vahetada.

Pärast seda, kui naiste mure sotsiaalmeedias palju tähelepanu kogus, võttis ka American Airlines Chrissiega ühendust. Naine kirjutas neile vastu, öeldes, et olukord oli tema jaoks väga alandav, sest ta on olnud lennufirmale väga lojaalne. Ta lisas, et tal on isegi American Airlinesi kliendikaart.

Postitus ärritas paljusid inimesi, kes kritiseerisid lennufirmat, et nad naistega niimoodi käitusid. Kommenteerijad olid ühel nõul, et lennujaama töötaja palve oli täiesti ebavajalik, sest naiste algsel riietusel polnud mitte midagi viga.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles