K, 31.05.2023

56 PÄEVA RATASTEL ⟩ Peagi saab bussiga Istanbulist Londonisse reisida

Mona Lii Konnapere
, koostööpartner
Facebook Twitter
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Peagi alustatakse maailma esimest bussiliini Türgis asuva Istanbuli ja Suurbritannia pealinna Londoni vahel. Lisaks paljudele riikidele peatub buss ka Eestis, vahendab Mirror

Adventures Overlandi buss sõidab Londonisse läbi 22 riigi, läbides 56 päevaga ligi 12 000 kilomeetrit. Ainulaadne reis sobib suurepäraselt aeglast reisi hindavale turistile, kes soovib näha Euroopat ning nautida Türgi ja Ühendkuningriigi vahel asuvaid riike.

Kui reisi 2020. aastal esimest korda planeerima hakati, tundsid paljud reisihuvilised marsruudi vastu huvi. Siiski pidi reisi korraldav ettevõte plaanid ära jätma, sest üle kogu maailma levinud koroonaviirus peatas kõik reisid.

Bussi marsruut on rahulik ning teeb mõnusa ringi läbi terve Euroopa, sõites Sloveeniast kuni Norra põhjatippu ning suundudes siis Prantsusmaale. Sealt viib marsruut üle La Manche’i väina otse lõpp-punkti Londonisse. Sõitjad külastavad võluvaid Balkani linnu Sofiat, Bratislavat, Zagrebi ja Ljubljanat ning jõuavad ka Ida-Euroopa linnadesse Prahasse ja Varssavisse.

Pärast mitut peatust Poolas sõidab buss enne Soome lahe ületamist põhja poole ning läbib nii Leedut, Lätit kui ka Eestit. Soome lahe ületamisel jõuavad reisijad lõpuks Norras asuvasse Euroopa põhjapoolsemasse punkti Nord Kappi. Lisaks külastavad turistid ka viikingite linnu Tromsøt ja Bergenit. Reisi lõpetab lühike teekond läbi Saksamaa, Hollandi, Belgia ja Prantsusmaa.

Bussireisile on saadaval vaid 30 istekohta ning piletit reisile on võimalik saada järjekorra alusel. Reisi maksumus on kokku ligikaudu 22 500 eurot ning hinna sisse kuulub lisaks bussi istekohale ka majutus. Adventures Overland on varem korraldanud reise 70 riiki üle maailma. Ettevõte on viinud läbi bussireise Indiast Londonisse, Kolumbiast Argentinasse ja Keeniast Lõuna-Aafrikasse.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles