ÜLEVAADE ⟩ Mis üritused sel nädalavahetusel Eestis toimuvad?

Postimees Reis
, reis.postimees.ee
Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Nädalavahetusel saab muuhulgas minna suusavõistlusele – ehkki lumega on viimasel ajal õige kitsas käes. Aga Tartus saab näiteks süüa ja külastada saladuste kambrit, Tallinnas kuulata Metsatöllu ja vaadata häid dokumentaalfilme ning üle Eesti saab võtta osa matkadest. 

Kuhu sööma minna?

Jaanuar oli söögiürituste osas pigem vaikne – nüüd hakkame jälle gurmaanlusega pihta. Terve veebruari toimub Tartus üritus «Maitsev Tartu» – 26 restorani pakub erihinnaga 3-käigulisi menüüsid. Broneeri laud ja head isu! Sel nädalavahetusel toimub aga Peipsi toidutänaval Pöörane Täiskuuöösööming. 35 üheõhturestorani avavad Iisakust Saaboldani oma õued, pakuvad lõkketoite, toite ning jooke elava tule ja täiskuu paistel.

Peipsi Täiskuuöösööming.
Peipsi Täiskuuöösööming. Foto: Taago Heinmaa

Muusika

Reedel toimub Tallinnas kontsert «Baltic Folk Metal Night». Eesti folk metal'i kuulsaim bänd Metsatöll tuleb tugevamalt kui kunagi varem ja võtab endaga kaasa ka staarid teistest Balti riikidest: Varang Nordi Lätist ja Úkanose Leedust.

Klassikalise muusika austajate maiuspala on reede õhtul toimuv ERSO kontsert «Maestro». Esinevad ka Antoni Wit ja Marcel Kits. Pärnus aga ärkab ellu Lord of the Ring in Concert kääbuste ja haldjate legendaarne maailm – tule kuula muusikalis-visuaalset etendust Lords of The Sound sümfooniaorkestri esituses.

Pühapäeval esinevad Kadrioru kunstimuuseumis Anthony Marini – barokkviiul (USA/Soome), Villu Vihermäe – viola da gamba, Saale Fischer – klavessiin. Tegemist on Lossimuusika kontsertsarjaga.

Näitused, mida võiks vaatama minna

Eesti Muuseumiauhindade galal tunnustati parimaid püsinäitusi – tasub pilk peale visata. Tartus saab minna saladuste kambrisse: Tartu Ülikooli muuseumi kuuendal korrusel on avatud toomkiriku saladuste kamber. Uudishimulikud külastajad saavad seal avastada toomkiriku seitset saladust.

Kas oled käinud Tartus õllemuuseumis? Saad teada selle joogi ajaloost, valmistamisviisidest, linnasekasvatusest ja muuseumipubis ka mõne märjukese ära proovida.

Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuusemi kolmanda korruse püsinäituse teema on «Sissejuhatus Eesti disaini». Näitus annab ülevaate Eesti disaini kihtidest, eripäradest ja mitmekülgsusest. Esile on tõstetud näited, mis on eri aegadel ja põhjustel siinset disainipilti kujundanud nii rakenduskunsti, tööstuskunsti kui ka disaini nime all.

Loodusmatkad

Veebruaris on märgalade päev ja selle puhul toimuvad mitmed matkad. Näiteks uisu- ja räätsaretk Meelva Rabasse, tõukekelgusõidud Otepää Pühajärvel, matk Puhtu-Laelatu looduskaitsealal või räätsamatk Kakerdaja rabas ja õhtusöök metsarestoranis koos valgusrajaga. Rohkem matkasid leiad Eesti Loodusturismi Ühingu lehelt.

Varia

See nädal on eesti kirjanduse päralt – 2.02 toimub Koeru kultuurimajas konverents «Kirjandus kui identiteedi kujundaja». Reedel on Albu mõisas võistlev lugemine Hansenist Tammsaareni ja laupäeval seab samme Tammsaare nimeline rahvamatk Järva-Madiselt Vargamäe muuseumisse ja kirjanduslik oaas Albu rahvamajas, kus kohtuvad meeleolukas kirjandus ja muusika.

Käimas on ka dokumentaalfilmide festival DocPoint, mis võtab oma fookusesse sotsiaalse, ühiskonnakriitilise ja päevakajalise dokumentalistika.

Ja kui lund jagub, toimub Tamsalu-Neeruti Maraton, mis on suusasõpru rõõmustanud juba ligi veerandsada aastat.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles