R, 24.03.2023

TEE TEISITI ⟩ Neid apsakaid tuleks lennujaamas viibides kindlasti vältida

Postimees Reis
, reis.postimees.ee
Neid apsakaid tuleks lennujaamas viibides kindlasti vältida
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

Lennukile jõudmiseks on vaja läbida mitmeid stressi tekitavaid etappe – pagasi registreerimine, turvaväravate läbimine ja kõige viimaseks sammuks ka pardaväravate ees ootamine. Pinge õigeks ajaks lennujaama jõudmisest on selleks hetkeks küll selja taga, kuid palju võib siiski veel valesti minna, vahendab Mirror

Reisiekspert Jana Frawley jagab inimestega tüütuid vigu, mida reisijad tihti pardaväravate juures teevad, selleks, et edaspidi reisimine sujuvalt kulgeks.

Pass kaob ära

Arvestades seda, kui palju tähelepanu pööravad inimesed sellele, kas neil on enne lennujaama minekut ikka pass olemas, on üllatav, kui sageli inimesed seda pardavärava juures ei leia. Hoolikalt ja turvaliselt taskusse pandud passi asukoht võib kergesti ununeda. Seetõttu soovitab naine valida kotis või jaki taskus mõne kindla koha, kus just passi hoida ja see endale kindlasti meelde jätta. Reisiekspert sõnab, et reisijad ei tohiks passi asukohta taskutes vahetada, sest pole midagi tüütumat, kui näha järjekorras inimesi taskuid agressiivselt patsutamas.

Ei prindi vajalikke pabereid välja

Lisaks teistele vajalikele dokumentidele, nagu viisad ja lennupiletid, nõuavad paljud riigid endiselt ka Ccovid-i tõendit. Selleks, et ei peaks muretsema telefoni rakenduste kokku jooksmist või telefoni aku tühjaks saamist, soovitab reisiekspert kõik olulised dokumendid välja printida.

Vale kott käsipagasi jaoks

Paljud reisijad on ilmselt näinud, kuidas inimesed liiga suure käsipagasiga lennujaama personalile muret tekitavad. Mõnikord ei kontrolli lennuki personal pagasi suurust, kuid vahel kontrollitakse seda väga hoolikalt. Selleks, et ei peaks liialt suure käsipagasi eest lisaraha maksma, soovitab Jana Frawley kottide komplekti, mis kõik üksteise sisse mahuvad.

Naine sõnab, et lennukisse minnes võtab ta kaasa kaks kotti. Väiksemat kotti hoiab ta keha vastas ja selle sees on telefon, pass, raha ja kõik vajalikud dokumendid. Suuremasse kotti mahutab naine kõik muu olulisema, mis ta endaga lennukisse kaasa võtta soovib. Käsipagasi suuremas kotis on tal ka väiksem nööriga kott, kus on sees kõik need asjad, mida lennu ajal kasutada saaks. Lennukile jõudes täidab ta nööriga kotti asjadega, mida ta peab lennu ajal tähtsaks, ja paneb need siis oma istme alla, et neile oleks parem ligipääs. Suurem kott koos kõigi vajalike asjadega paneb naine seejärel pea kohale hoiuruumi.

Märksõnad
Tagasi üles