K, 1.02.2023

KOHUTAV VIDEO ⟩ Kas reisija tegi Nepali suurest lennuõnnetusest reaalajas videreportaaži?

reis.postimees.ee
Kas reisija tegi Nepali suurest lennuõnnetusest reaalajas videreportaaži?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Õmnnetusse sattunud lennukis viibiv reisija.
Õmnnetusse sattunud lennukis viibiv reisija. Foto: Kuvatõmmis Youtube keskkonnast

Oletatakse, et üks reisija läkitas Nepalis 15. jaanuaril maandumisel alla kukkunud Yeti Airlinesi lennuki pardalt viimastest sekunditest internetti videokaadreid.

15. jaanuaril lennul Kathmandust Pokharasse alla kukkunud Yeti Airlinesi lennu YT691 viimaseid sekundeid salvestati nii maa pealt kui ilmselt ka lennuki seest. 

Kõik 68 reisijat ja 4 meeskonnaliiget hukkusid. Spetsialistide arvates minetas lennuk piisava kiiruse, mille järel lennuki tiivad kaotasid kandejõu. 

Yeti Airlinesi allakukkumine maa pealt filmituna. Lennuk tegi juba mitmendat Katmandu ja Pokhara vahelist lühilendu samal päeval.
Yeti Airlinesi allakukkumine maa pealt filmituna. Lennuk tegi juba mitmendat Katmandu ja Pokhara vahelist lühilendu samal päeval. Foto: Kuvatõmmis Youtube'i keskkonnast

Twitterist leitavas minuti ja 26 sekundi pikkuses videos võib näha lennukit lendamas juba  mobiiliside jaoks piisavalt madalal, on kuulda reisijaid naljatlemas ja omavahel rääkimas. Ühtäkki näib filmimisfookus kaduvat, on kuulda ärevaid hüüdeid ja karjeid. Siis tundub kostuvat plahvatus, millele järgnevad punakad leegid. Seejärel läheb ekraan The Guardiani andmeil mustaks ja enam pole midagi kuulda.

Spetsialistide hulgas on tekitanud vaidlusi, kas mobiiltelefon võis lennuõnnetuses piisavalt terveks jääda, et voogedastust Facebook Live'i keskkonda ka pärast katastroofi jätkata.  

Youtube'i keskkonnas on video autorina kirjas India päritolu reisija Sonu Jaiswal, kes oli Pokharasse teel, et tegeleda paragliding'uga. Veebileht Newsroompost nimetab teda koos nelja teise indialasega lennuõnnetuses hukkunuks.

Nepal on üks maailma ohtlikumaid piirkondi lendamiseks, kus kõrgete mägede, ilmastikuolude ja maandumise ning stardi komplitseerituse tõttu juhtub õnnetusi pidevalt. 

The Guardiani andmeil oli Yeti Airlines õnnetus siiski kõige ohvriterohkem, mis Nepalis viimase 30 aasta jooksul juhtunud on. 

1992. aastal kukkusid pealinn Kathmandu lähistel maandumisel alla Thai Airwaysi ja Pakistan Internationali suured Airbus-300 reisilennukid vaid 59 päevase vahega. Kõik reisijad hukkusid ka toona.

Märksõnad
Tagasi üles