N, 7.12.2023

Suurbritanniasse sõites tuleb vaim panna valmis streikideks

reis.postimees.ee
Copy
British Airways Tallinnast Londonisse enam ei vii, kuid kolm lennufirmat veavad Tallinna ja Suurbritannia vahel igal nädalal tuhandeid reisijaid.
British Airways Tallinnast Londonisse enam ei vii, kuid kolm lennufirmat veavad Tallinna ja Suurbritannia vahel igal nädalal tuhandeid reisijaid. Foto: Jaanus Lensment

Lisaks rongi- ja bussisektorile streigivad jõulude paiku ka piirivalvurid.

2000 kuni 3000 palgaga rahulolematu piirivalvetöötaja streik leiab aset 23. detsembrist kuni 31. detsembrini ning mitmed lennukompaniid on Heathrow lennujaama saabuvate lendude arvu asunud vähendama, teatab Reuters. Streik puudutab lisaks Heathrow ja Gatwicki lennujaamadele ka mõningaid regionaalseid lennuväljasid ja Newhaveni sadamat. Immigratsiooniminister Jenrick on hoiatanud, et streik võib rikkuda ära tuhandete perede reisiplaanid. 

Streigivad ka rongijuhid, kelle tööseisakupäevad on 24. kuni 27. detsember, 3. ja 4. jaanuar ning 6. ja 7. jaanuar. 

Bussijuhid streigivad lisaks 31. ja 24. detsembrile ka 27. detsembril, kuid BBC andmeil on sel päeval  piirivalvurid plaaninud teha streigis pausi ja teha tööd tavapäraselt. 

Kuigi riiki sisenemine võib võtta kauem aega, ei tohiks Euroopa Liidu kodanikke piirivalvurite streik väga mõjutada, sest Euroopa Liidu passiga on Suurbritannias jätkuvalt võimalik kasutada automatiseeritud passikontrolli väravaid. 

Rohkem reisilugusid leiab lehelt reis.postimees.ee.

 
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles