SINNA JA TAGASI ⟩ Streik, barrikaadid ja taevalik pangaautomaat

Krister Kivi
, ajakirjanik
Copy
Cooperativa Jesus Nazareno Ltda nime kandva panga abivalmis automaat.
Cooperativa Jesus Nazareno Ltda nime kandva panga abivalmis automaat. Foto: Krister Kivi

Orson Welles ütles kunagi, et lennukis on vaid kaks emotsiooni: igavus ja surmahirm. Õnneks on meelelahutusekraanide tulek seda paletti laiendanud ning hiljutised lennud Boliiviasse, kuhu olin alati minna tahtnud, kulgesid igati meeldivalt Gandalfi, Bilbo, Frodo ja arutu hulga mäekollide seltsis (20 aastat pärast seda, kui Peter Jacksoni triloogiad linastuma hakkasid, kuuluvad nii «Sõrmuste isand» kui ka «Kääbik» paljude lennufirmade filmikullafondi).

Ja eks Tolkieni filmides ju peamiselt reisitaksegi: viskutakse tundmatute maade ohtudesse, asetatakse end olukordadesse, kus ollakse paratamatult ebakompetentne. Reisimine võib teha targemaks, kuid esmalt tuleb võtta sisse tobu positsioon.

Olin oma peas kudunud troopilise kliimaga Santa Cruzis veedetava kvaliteetaja kohta valmis mitmeid ilusaid fantaasiaid: restoranid täis kohalikke hõrgutisi, muretu vedelemine tänavakohvikutes, jalutuskäigud antiigiturul... Alles siis, kui lennujaamast linna suunduv takso esimesse lohakat koprapesa meenutava barrikaadini jõudis, hakkasin saama aru, et olen maandunud üldstreigi ja juba inimelusid nõudnud meeleavalduste keskmesse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles