K, 1.02.2023

OLGE HOIATATUD! ⟩ Vabaabielus paare ähvardab Balil vangla

Postimees Reis
, reis.postimees.ee
Vabaabielus paare ähvardab Balil vangla
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 4
Foto: Shutterstock

Indoneesias plaanitakse vastu võtta abieluväliseid suhteid kriminaliseeriv seadus, kirjutab Trip.ee.

Indoneesia kultuurile on omane ootus, et kõik täiskasvanud inimesed peavad olema abielus. Kui naine peaks abielu puudutavale küsimusele vastama, et ta ei ole abielus, siis see kõlab Indoneesias nii harjumatult, et ümberringi jäävad kõik vait. Aga juba varsti võib ametliku abielu olulisus saada kinnituse ka seaduses.

BaliDiscovery kirjutab, et Indoneesias on töö seaduseelnõuga, mis kriminaliseerib abielus mitteolevate paaride koos ühes toas ööbimise, jõudnud lõpufaasi. Juhul, kui seadus kavandatud kujul vastu võetakse, võivad sellel olla kaugeleulatuvad tagajärjed turismile nii Balil kui mujal Indoneesias.

Seaduseelnõu näeb ette, et mitteabielus vastassoost paaridel on keelatud koos ühes toas ööbida, keelu rikkujaid ähvardavad trahvid ja kuni 6-kuuline vanglakaristus. Turismiettevõtjad kardavad, et see peletab paljud potentsiaalsed turistid Indoneesiast eemale, sest seadust võidakse kasutada ka välismaalaste vastu. Plaani kohaselt ei saa vastassoolised paarid hotellituba, kui neil pole ette näidata abielutunnistust.

Paljudes maailma riikides on registreerimata kooselu täiesti tavaline asi. Näiteks Indoneesiale lähedal asuvas Austraalias, kust saabub Balile ja mujale Indoneesiasse märkimisväärne hulk turiste, elab enne ametlikku abielu koos 82 protsenti inimestest. Teoreetiliselt võib vangi panna näiteks ka need paarid, kes plaanivad Balil abiellumist ja mesinädalaid, kuid ööbivad ühes toas koos enne abielu vormistamist.

Abieluväliseid suhteid kriminaliseeriv seadus plaanitakse vastu võtta selle aasta novembris-detsembris. Euroopa riigid on juba teatanud, et seaduse vastuvõtmisel viiakse hoiatus sisse Indoneesiat puudutavas reisiinfos, mis avaldab kindlasti mõju Euroopast Indoneesiasse reisivate inimeste arvule.

Märksõnad
Tagasi üles