ÜLEVAADE ⟩ Mis üritused sel nädalavahetusel Eestis toimuvad?

Postimees Reis
, reis.postimees.ee
Copy
Foto: Mart Vares

Nädalavahetuse sündmuste valik on kirju. Kuuleb romantilist muusikat, võiks minna vaatama Andy Warholi näitust, külastada Tallinna avatud uste päevi või minna lihtsalt Saaremaale jooksma. Ilmselt kõige lahedam asi, mida vaatama minna, on planeet Merkuur. Ah et mis? Neljapäeva ja reede varahommikul saab seda tasuta minna teleskoobiga AHHAA katusele uurima.

Saaremaal saab sel nädalavahetusel joosta ja seda lausa kolm päeva jutti – tulemas on  «Kolme päeva jooks». Teises Eesti otsas, Tartus, saab aga keha soojaks muudmoodi. ERM kutsub tantsima. Räägitakse eesti rahvatantsust, vaadatakse tantsu ja lüüakse ka ise kaasa.

Tallinnas on tulemas avatud uste päev. Open House Tallinna raames avavad oma uksed hooned, mis muidu on külastajatele suletud. Fahle galeriitänaval toimub aga austrifestival Oysterfest. Kohal on kõik austrimaailma tippmargid – kokku üle kahekümne erineva austrisordi. Lisaks klassikalisele viisile saab delikatessi proovida ka selle küpsetatud versioonides. Tutvustatakse nii austrite juurde sobivaid vahuveine, veine kui ka veidi üllatuslikumalt – õllesid.

«Kolme päeva jooks».
«Kolme päeva jooks». Foto: Visit Estonia

Muusika

Estonia kontserdisaalis kisub kirglikuks. Saab minna kuulama ERSO kontserdisarja «Romantika» – ettekandele tuleb valik armastuslugudest inspireeritud helitöid. Tallinnas toimub ka Sügisjazz ning Viljandis saab kuulata Ukraina menuansamblit ManSound. See on vokaalsekstett, kes esitab kava nimega «Armastusega Ukrainast».

Pere ja muu seiklus

Kas oled kuulnud Jõuluvana Korstna talust Pärnumaal? Nemad korraldavad lahedaid perepäevi. Sel nädalavahetusel on teemaks «Kõrvitsapidu» – saab sõita poniga, tutvuda taluloomadega ja osaleda erinevates tegevustes talu rehetoas ja kambrites.

Neljapäeva ja reede varahommikul (kell 6) saab minna AHHAA keskuse katusele teleskoobivaatluse hommikule. Näeb ja saab ka oma telefoniga pildistada Päikesesüsteemi kõige väiksemat planeeti Merkuur, mis ilmub nähtavale vaid tunni-paari jooksul enne päikesetõusu. Vaatlus on tasuta.

Open House Tallinn.
Open House Tallinn. Foto: Visit Estonia

Näitus

Näitusehuvilistele on pakkuda järgmist: Fotografiskas näeb maailma legendaarseima popkunstniku Andy Warholi fotonäitust «Photo Factory». Pärnus aga näitust ART TUBE 2, mida esitleb Helsinki Kunstnike Liit. Mitmekülgne moodsa kunsti näitus sisaldab erinevaid kunstivorme maalist videokunstini ja graafikast ruumiinstallatsioonini.

Laupäeval saab Lennusadamas tutvuda filmirežissööride Jaak Kilmi ja Kiur Aarma saatel näitusega ühest ohvriterohkeimast merelahingust maailma ajaloos.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles