ÜLEVAADE ⟩ Mis üritused sel nädalavahetusel Eestis toimuvad?

Postimees Reis
, reis.postimees.ee
Copy
Foto: Sven Zacek

Sügisene nädalavahetus toob kaasa uue pealinna ja disainiüritused. Loodus kolib osaliselt ekraanile ja toimub üritus, mis paneb sind kaaluma maale kolima! Toredat ajaveetmist kõigile!

Mis linn see sügispealinn oligi? Eks muidugi Narva. Nädalavahetusel saab hooajale omane tiitel korralikult üle antud – toimuvad erinevad üritused. Teisel pool Eestit ehk Pärnus leiab aset festival «ÖÖvalgel» – tegemist on valgusteatri festivaliga, kus läbi valguskujunduste- ja lahenduste jutustatakse lugusid, mille peategelaseks on ikka ja alati inimene.

Spordisõbrad kogunevad sel nädalavahetusel Tallinnasse – toimub WTA 250 turniir. Suve viimane «Sakalamaa saladus» toimub 24. septembril Suure-Jaani kihelkonnas – see on seltskondlik, seikluslik ja hariv külastusmäng, kus räägitakse uusi ja vanu lugusid, tutvutakse säravate inimestega, külastatakse saladuslikke paiku ja õpitakse uusi oskusi.

Saaremaal on tulemas mihklilaat ning üle Eesti on toimumas «Maal elamise päev», mille eesmärk on avada uksed tegusatele ja säravatele inimestele, et aidata neil leida omale sobivat elupaika maal.

Disainiöö festival.
Disainiöö festival. Foto: Kevin Loigu

Toit

Ei saa ka seekord ilma söögita: Narva-Jõesuus on tulemas silmufestival, Pärnus «Metsikud maitsed» ja Lääne-Virumaal rahvustoitude- ja kultuurifestival «Kamalammas».

Loodus

Mis oleks sügis ilma Matsalu loodusfilmide festivalita?! Loodus kutsub külla ka Raplamaal – tulemas on rabade päev. Sealsamas ka töötuba ja rännak «Pärismaalane» – mitmepäevane üritus metsas. Pärnus saab aga minna kajakimatkale Manija saarele, kus pakutakse õhtusööki.

Mood ja disain

Põhja-Tallinn on sel korral aga disaini lummuses. Põhjala turult leiad disaini, kunsti, käsitööd, vintage-tooteid, upcycling'ut, kodukujundust ja palju muud. Pakutakse ka sööki ja jooki. Seal lähedal on tulemas ka disainiöö festival ja Disainitänav. Kumu Dokumentaal näitab seekord filmi Quant. Filmiõhtu juhatab sisse moekunstnik ja õppejõud Piret Puppart.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles