SAS esitas USAs pankrotiavalduse

reis.postimees.ee
Copy
SASi reisijatel pole Oslo lennujaamast täna kerge kuhugi jõuda.
SASi reisijatel pole Oslo lennujaamast täna kerge kuhugi jõuda. Foto: Kuvatõmmis Avinor.no veebilehelt

Uudis ei tähenda siiski lennufirma kohest kokkuvarisemist.

Pärast pilootide streigi algust käesoleva nädala esmaspäeval on SAS esitanud USA kohtule pankrotiavalduse pankrotiseaduse 11. peatüki alusel. Seda tüüpi pankrot ei kujuta endast ettevõtte töö kohest lõpetamist, vaid otsekui teist võimalust, mida saab kasutada lihtsustatud korras restruktureerimiseks, kärbete tegemiseks ja varade müümiseks. 

SASi president Anko van der Werff on avaldanud lootust, et ettevõte väljub pankrotiprotsessist tugevama ja parema lennukompaniina.

Bloombergi andmeil maksab üks SASi aktsia praegu 0.536 SEKi ehk veidi alla viie eurosendi.

SASi kinnitusel ei mõjuta pankrotiavaldus nende kliente. SASiga reisima pidavail inimestel tuleb siiski olla valmis probleemideks streigi tõttu. FlightAware veebilehe andmeil on 77 protsenti SASi lendudest teisipäeval tühistatud, kusjuures Oslo lennuväli muutus maailma suurima lendude ärajäämise protsendiga lennujaamaks.

Esmaspäeval teatas SAS, et streik ei mõjuta lende, mida opereerivad SAS Link ja SAS Connect allüksused ning SASi partnerid (näiteks Xfly).

Reutersi hinnangul maksab iga streigipäev SASile 100 miljonit SEKi (umbes 9.27 miljonit eurot). 

Ajalooliselt on mitmed lennufirmad (näiteks Delta Airlines 2007. aastal ja American Airlines 2013. aastal) peatükk 11 alusel läbi tehtud pankrotist suutnud välja tulla. Paljud on aga ka likvideeritud või liidetud tugevamate lennukompaniidega.  

Rohkem reisilugusid leiab lehelt reis.postimees.ee.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles