N, 11.08.2022

Viking Line'i üllatav sisenemine hotelliturule

Merereise saab öömaja pähe nüüd broneerida booking.com-i kaudu
reis.postimees.ee
Viking Line'i üllatav sisenemine hotelliturule
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Kuvatõmmis Booking.com lehelt

Soomes pole kai ääres seisvad laevhotellid midagi ennekuulmatut. Booking.com-i kaudu saab öömaja osta aga ka sellistele alustele, mis ööseks merele sõidavad.

Hotellihinnad kõikjal Euroopas löövad tänavu rekordeid. The Points Guy kirjutas juba mais, et kolme aastaga on majutuse maksumus mitmel turul tõusnud üle viiendiku ja südasuvine reisibuum on tariifitõusule veelgi kaasa aidanud. Kui leiad broneeringukeskkonnast sadadesse eurodesse ulatuvate majutushindade kõrval võimaluse näiteks 27 euro eest Helsingis omaette toas majutuda, näib pakkumine lausa uskumatult supersoodne. Ja oot-oot, asjas on tõepoolest konks: kui õigeks ajaks sadamasse ei jõua, jõuab «hotell» merele ära ujuda. Ka tagasi linna lastakse «hotellist» alles siis, kui laev öise reisi järel taas kai äärde saabub.

Helsingis müüb Viking Line juba mõnda aega majutust oma Viking XPRSi laevale, mis sõidab ööseks Tallinna (väljumisajad varieeruvad sõltuvalt nädalapäevast, kuid on reeglina 19 ja 21.15 vahel) ning on tagasi Helsingis 9.30 või 10.30 järgmisel hommikul. Palusime kommentaari uue ärisuuna kohta ka Viking Line'ist ning oleme valmis lugu hiljem täiendama.

Mitmetel päevadel (ennekõike argipäeviti) võib  ujuva öömaja leida vaid 27 euroga.
Mitmetel päevadel (ennekõike argipäeviti) võib  ujuva öömaja leida vaid 27 euroga. Foto: Kuvatõmmis Google kodulehelt

Iseenesest on nutikate ja säästa soovivate reisijate jaoks laeval magamise võimalus alati olemas olnud, kuid siis on seda tulnud osta laevafirmast laevareisina. Nüüd leiab ujuva öömaja pakkumisi aga otse booking.com-i lehelt teiste hotellide ja üürikorterite vahelt ning hinnad tunduvad üldiselt olevat analoogsed laevafirma kodulehel pakutavatega. See, et tegemist on öökruiisiga, on piisavalt selgelt välja toodud. Enamus rahvusvahelisi reisijaid, kellel muidu kruiisile mineku mõte ilmselt pähegi poleks tulnud, paistab uudset majutusvõimalust nautivat: kajutid on puhtad, päikseloojangut näeb tasuta, mitmed poed ja restoranid käeulatuses. Kriitikat kohtab lärmi ja kehva wi-fi kohta.

Lisaks Helsingi-Tallinna liinile müüb Viking Line majutust Turu-Stockholmi-Turu marsruudi õhtustele väljumistele. Seal podistab laev merel ringi pea terve ööpäeva ning tagasi Turusse jõutakse alles järgmiseks õhtuks.  

Rohkem reisilugusid leiab lehelt reis.postimees.ee.

Turus on Viking Line hinnad vähem konkurentsivõimelised.
Turus on Viking Line hinnad vähem konkurentsivõimelised. Foto: Kuvatõmmis Booking.com lehelt
Märksõnad
Tagasi üles