R, 9.12.2022

ÜLEVAADE ⟩ Missugused riigid on reisimiseks endiselt suletud?

Postimees Reis
, reis.postimees.ee
Missugused riigid on reisimiseks endiselt suletud?
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Tühi lennujaam. Pilt on illustreeriv.
Tühi lennujaam. Pilt on illustreeriv. Foto: NICOLAS ASFOURI / Scanpix

Tänaseks on enamik maailma riike pandeemia järel reisimiseks taas avatud. Siiski on riike, kus reisipiirangud on säilinud tasemel, mis teeb reisimise sinna kas täiesti võimatuks või sedavõrd tülikaks, et ilma väga tungiva põhjuseta reisi ette ei võta, kirjutab trip.ee.

Allpool on ülevaade riikidest, kus Covid-19ga seotud piirangud on endiselt jõus. Nimekirja ei ole lisatud riike, kuhu reisimine oli keeruline ka enne pandeemiat, nagu Turkmenistan või Põhja-Korea.

Hiina

Kuigi Hiina on teoreetiliselt avatud, on nõudeid sinna reisimiseks sedavõrd palju, et turismireisile sinna ei kipu. Kõigepealt peab reisimise põhjus rahuldama Hiina saatkonda, et viisa saada. Selleks, et saada saatkonnast tervisedeklaratsioon, tuleb teha kaks testi. Saabudes ootab ees tervisekontroll ja 14-päevane karantiin reisija kulul. Kui reisida koos lapsega ja üks annab positiivse testi, siis lahutatakse täiskasvanu lapsest.

Hongkong

Hongkong oli välismaalastele sisenemiseks pikalt suletud, kuid tasapisi on piiranguid leevendatud. Vaktsineeritud reisijaid saavad Hongkongi juhul, kui on ette näidata negatiivne PCR-test ja seitsmeks päevaks broneeritud tuba karantiinihotellis. Saabudes ootab ees veel üks test.

Alates 15. juunist on Hongkongi lennujaama jälle võimalik kasutada transiidiks, kuid mitte Mandri-Hiinasse reisimiseks.

Jaapan

Jaapani külastamine on nüüd jälle võimalik, kuid ainult juhul, kui liigutakse akrediteeritud reisibüroo korraldatud grupireisiga. Muud pisiasjad lisaks: vajalik on vaktsineerimistõend, reisieelne PCR-test, telefoni tuleb paigaldada jälgimisäpp ja registreeruda veebilehel Visit Japan.

Taiwan

Taiwan on sisenemispiiranguid veidi leevendanud, ent välismaalastele on saareriik senini põhimõtteliselt suletud. Peale Taiwani kodanike ja residentide saavad Taiwanisse reisida ainult ärireisijad, kellel on sisenemiseks taotletud eriluba.

Venemaa

Venemaa piirid on üldjuhul välismaalastele sisenemiseks suletud, enamik riike soovitab sinna praegu mitte reisida. Sama kehtib Valgevene puhul.

Tuvalu, Nauru, Tonga

Tuvalu on tavareisijale suletud sõltumata vaktsineerimise staatusest. Sama lugu on ka Nauru ja Tongaga.

Saalomoni Saared

Saalomoni Saared on suletud, kuid avanevad alates 1. juulist 2022. Vajalik on reisieelne PCR-test ja kohapeal antigeeni kiirtest.

Vanuatu

Vanuatu avab pärast 27-kuulist pausi piirid alates 1. juulist. Kõigil on vajalik teha 24 tunni jooksul enne väljalendu antigeeni kiirtest ja laadida tulemus üles Vanuatu tervishoiuministeeriumi lehele.

Samoa

Samoa on praegu rahvusvahelistele reisijatele suletud, kuid avaneb alates 1. augustist 2022.

Mikroneesia Liiduriigid

Mikroneesia Liiduriigid on samuti suletud, kuid peaks avanema alates 1. augustist.

Marshalli Saared

Marshalli Saared on maailma üks rangemate sisenemispiirangutega riike. Välismaalastele on sisenemine üldjuhul keelatud, kuid eelnevalt taotletud eriloa alusel mõnel puhul võimalik. Sel juhul ootab saabudes ees 21-päevane karantiin.

Kokkuvõtteks

Nagu näha, on reisimiseks suletud riike üsna väheks jäänud ja lähiajal avanevad ka mitmed neist. Jaapan ja Taiwan võiks sügisest tavaturistile samuti avatud olla, kuid Hiina oma kompromissitu Covidi-poliitikaga võib veel pikalt suletuks jääda – aga sellega on tänaseks kõik nagunii ära harjunud.

Märksõnad
Tagasi üles