N, 11.08.2022

Stjuardessi viga lennu ajal viis peaaegu reisija surmani

Triin Palmipuu
, naine.postimees.ee toimetaja
Stjuardessi viga lennu ajal viis peaaegu reisija surmani
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Shutterstock

Iiri lennufirma Aer Lingus reisija peaaegu suri lennu ajal stjuardessi eksimuse tõttu. Kannatanu õde jagas hirmsat kogemust oma TikToki kontol. 

Blogija sõnul leidis intsident aset lennuki pardal, mis sõitis Ameerika Ühendriikidest Prantsusmaale. Lennu ajal pakkus stjuardess naistele toitu ja õed uurisid, ega toit pähkleid ei sisalda, sest ühel neist on eluohtlik allergia. Lennusaatja sõnul pardaeine pähkleid ei sisalda.

Kuid vähem kui 20 sekundit pärast seda, kui blogija õde võttis esimese ampsu, hakkas tema kõri paisuma.

«See oli nii kiire allergiline reaktsioon, et stjuardess oli ikka veel siinsamas meie vahekäigus. Küsisin paanikas üle: «Mu õel on praegu tõsine allergiline reaktsioon, ma pean teadma, mis selles söögis oli,»» kirjeldas naine olukorda. Pardateenindaja vastus oli ebaselge häma, et ta siiski ei saa kinnitada, et pähkleid üldse ei ole. 

Naine palus õe jaoks teist kuklit, sest suure süsivesikusisaldusega toidud, näiteks sai ja küpsised, võivad aidata allergilise reaktsiooni mõju vähendada. Seepeale raputas lennusaatja pead, öeldes, et see pole võimalik.  

Blogija sai vastuseks, et kõik reisijad peavad saama kõigepealt ühe kukli ja juhul, kui neid üle jääb, saab alles soovijatele teist pakkuda. Naine ei suutnud oma kõrvu uskuda, selgitades šokeeritult lennusaatjale, et ta ei palu teist kuklit, vaid püüab päästa oma õe elu. «Kui vihaseks need inimesed siis saavad, kui neil on lennukis järsku laip?»

Stjuardess ütles talle lõpuks, et ta ei saa teda aidata, kuni ta on lennukis söögi jagamise lõpetanud.

@aly_sf Reply to @mr_culkeen please imagine how frightening it is to be 40,000 feet in the air without any help. I thought she was going to die because @aerlingus was not willing to help. #airlinestory #aerlingus #allergicreaction ♬ original sound - Alessandra West ✨

«Kõige hirmsam on see, et me olime kilomeetrite kõrgusel õhus ja ma arvasin, et keegi siin ei taha meid aidata ja ma pean pealt vaatama, kuidas mu õde sureb,» ütleb blogija.

Tiktokker räägib, et kui stjuardess ei osutunud abiks, läks tema õde WC-sse ja sundis ennast oksendama. Umbes kaks tundi pärast allergiaravimi Benadryli võtmist hakkas turse taanduma.

«Kui sa hindad oma elu või kui armastad inimesi, kellega sa reisid, siis ära reisi Aer Lingusega, sest nad on valmis sind lihtsalt laibakotti pakkima vaid seetõttu, et kõik saaksid graafiku järgi einestada,» ütleb sisulooja.

Kommentaatorid kritiseerisid kiiresti stjuardessi kalkuse ja selguse puudumise pärast pähklite olemasolu kohta toidus lennu ajal.

«Asjaolu, et lennusaatjad ei saanud aru, et see oli tõsine olukord, on hullumeelne,» kirjutas üks kommenteerija. «Nad ei peaks töötama stjuardessidena.»

Lennufirma pole omapoolset selgitust juhtunu kohta veel andnud. 

Märksõnad
Tagasi üles