N, 11.08.2022

NÄDALA REIS ⟩ Jumal tänatud, Prahas on õlu endiselt odav

Katrin Pauts
, kirjanik
Jumal tänatud, Prahas on õlu endiselt odav
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
See turistilõks Václavi väljakul on, tundub, üsna uus. Švejki-teema on lollikindel just endise idabloki turistide peibutamisel. Baloun, kui te kursis pole, on Jaroslav Hašeki kultusteoses ülekaaluline tentsik, kes pidurdamatult õgis.
See turistilõks Václavi väljakul on, tundub, üsna uus. Švejki-teema on lollikindel just endise idabloki turistide peibutamisel. Baloun, kui te kursis pole, on Jaroslav Hašeki kultusteoses ülekaaluline tentsik, kes pidurdamatult õgis. Foto: Katrin Pauts

Kaks ängistavat katkuaastat ei tõstnud ma Prahasse jalgagi. Lubasin endale, et ei hakka oma helgeid mälupilte maskide, suletud kõrtside, kõledate tänavate ja muu jamaga rikkuma.

Kui paar nädalat tagasi lõpuks kohale jõudsin, täitus süda õnnejoovastusega: Prahas on enam-vähem kõik vanaviisi! Õlut võib isegi südalinna kõrtsist saada ühe euroga, suveniiripoodide vaateakendel laiutavad matrjoškad ning jões kümbleb ülbe nutria.

Kehv kogemus oli mul varrukast tõmmata – mullusügisene Wizz Airi odavreis karantiinijärgsesse Rooma, mis osutus vaevu hingitsevaks kurvaks kummituslinnaks. Tee, mis sa nüüd teed, aga kümne aasta tagust esimest mälestust sellest linnast ei saa ma enam kunagi tagasi.

Eufooriat veidi maha tõmmates: mõned muutused ikka olid Prahaski toimunud. Kui tavaliselt on südalinn aprilli lõpuks

Märksõnad
Tagasi üles