P, 26.03.2023

Smartlynxi uus hiidlennuk veab reisijaid ka Türgimaale

reis.postimees.ee
Smartlynxi uus hiidlennuk veab reisijaid ka Türgimaale
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Airbus 330 Tallinna lennujaamas 16. mail.
Airbus 330 Tallinna lennujaamas 16. mail. Foto: Martin Paberit

Tallinna lennujaamas võib märgata tulemas ja minemas maasikpunast Airbus 330 reaktiivlennukit, mida kasutab nüüd Läti tšarterlennuettevõte Smartlynx. Juba kahel korral on suur lennuk Eestist puhkajaid ka Antalyasse viinud.

Varem kuulus kahe vahekäiguga pikamaalennuk Malaisia odavlennukompaniile Air Asia X, mis koroonapandeemia käigus aga sattus raskustesse ja (nagu nagu mai algul teatas Malaysia Now) on olnud kimpus reisijatele ärajäänud sõitude eest raha tagastamisega.  Alates märtsist 2022 on kaheksa aastat vana lennuk liisitud Smartlynxile ja registreeritud Malta õhusõidukite registris. 14. ja 15. mail on lennuk teinud tšarterlende Tallinnast Antalyasse, 16. mail lendas õhusõiduk samal marsruudil algusega Riiast.

Positsioneerumislennu Tallinna ja Riia vahel suutis Airbus330 ära lennata 29 minutiga.
Positsioneerumislennu Tallinna ja Riia vahel suutis Airbus330 ära lennata 29 minutiga. Foto: Kuvatõmmis Flightradar24 veebiküljelt

Airfleets.net andmetel on lennuk konfigureeritud 12 äriklassi ja tervelt 365 turistiklassi reisijakohaga. 

Smartlynxi turunduspealik Agija Kola-Kanca lausus Postimehe reisiveebile, et ettevõttel on viis Airbus 330-300 lennukit, mida peamiselt kasutatakse kaubaveoks, kuid ka tšarteriteks, eriti Saksamaa turul. Kola-Kanca sõnul võtab ettevõte  Baltikumi regioonis peagi kasutusele uued Boeing 737 MAX 8 lennukid.

Rohkem reisilugusid leiab lehelt reis.postimees.ee.

Foto: Kuvatõmmis Airfleets.net veebilehelt
Märksõnad
Tagasi üles