Oktoberfest toimub pärast kaheaastast pausi taas

Postimees Reis
, reis.postimees.ee
Copy
Ettekandja 2019. aasta Oktoberfestil.
Ettekandja 2019. aasta Oktoberfestil. Foto: Matthias Schrader / Scanpix

Maailma suurim rahvapidu Oktoberfest toimub pärast koroonapandeemiast tingitud kaheaastast pausi sel aastal taas, otsustasid Müncheni kohalikud võimud.

187 Oktoberfesti toimumisaeg on 17. septembrist kuni 3. oktoobrini 2022. Külastajatele mingeid Covid-19 piiranguid pole (eeldusel, et lähitulevikus epidemioloogiline olukord äkki oluliselt ei halvene).

Müncheni linnapea Dieter Reiter ütles, et otsus ei tulnud kergelt, sest tõstatus küsimus, kas Ukrainas käiva sõja tõttu on festivali praegu sobilik pidada. Münchenis on see oluline teema ka seetõttu, et Kiiev on Müncheni sõpruslinn. Lõpuks sai pragmatism võitu ja otsustati ettevalmistused käivitada, kirjutab Trip.ee

Müncheni jaoks on Oktoberfest ühest küljest oluline tuluallikas, mis toob kohalikku majandusse üle 1,2 miljardi euro, kuid toimib samas ka Müncheni tutvustamisüritusena, kuna kohalikud õlletehased kutsuvad Oktoberfestile külalisi üle maailma. Pole liialdus öelda, et Oktoberfest on Baierimaa üle maailma tuntud kaubamärk.

Rahvamass Oktoberfestil.
Rahvamass Oktoberfestil. Foto: Shutterstock

Oma rohkem kui kahe sajandi pikkuse ajaloo jooksul on Oktoberfest ära jäänud vaid 26 korral. Enamasti on põhjuseks olnud sõda, kuid kahel korral jäi õllepidu ära koolera tõttu.

2019. aastal, kui Oktoberfest viimati toimus, jõid 6,3 miljonit külastajat ära 7,3 miljonit liitrit õlut, mida kandsid ette 13 000 teenindajat.

Kel soov Oktoberfesti külastada, tasuks hotelli broneerimisega juba praegu tegelema hakata, sest sel ajal on Münchenis midagi soodsat päris raske leida.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles