P, 26.03.2023

HEA HIND ⟩ Saudia äriklassis Bangkokki alates 531 eurost

reis.postimees.ee
Saudia äriklassis Bangkokki alates 531 eurost
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments
Saudia lennuparki kuuluvad ka Boeing 787 Dreamlinerid.
Saudia lennuparki kuuluvad ka Boeing 787 Dreamlinerid. Foto: Russell Lee (Aero Pixels) / Wikimedia Commons
  • Võimalik ka eksootiline stopover!

​Skyteami kuuluv Saudi Araabia lennufirma Saudia on avaldanud atraktiivsed lennuhinnad Kreekast Taisse, mis praegu leitavad väljalennuks oktoobrini.

Edasi-tagasi pilet äriklassis algab koos kõigi lisanduvate maksudega umbes 795 eurost, ühe suuna reis on võimalik umbes 531 euro eest.

Kuivõrd turismile pea täiesti suletud olnud Saudi Araabia on viimasel ajal oma viisapoliitikat liberaliseerinud ja pilet lubab väikse lisamaksu eest kuni 15 päeva Saudi Araabias peatuda, võib olla võimalik lüüa kaks kärbest ühe hoobiga ja külastada korraga nii Saudi Araabiat kui ka Taid.

Ühe suuna pilet liinil Ateena-Jeddah-Bangkok koos stopover'iga Jeddah's maksaks umbes 842 eurot, tagasisuuna lisamisel orienteerivalt 1242 eurot.

Wikipedias avaldatud reeglite ja Reisi Targalt lehe põhjal on alates 2019. aasta sügisest Eesti kodanikel võimalik taotleda e-viisat kuni 90 päevaks keskkonnast Visit Saudi kodulehelt

Kuvatõmmis Google kodulehelt

Odavaim lennuhind pikki peatumisi ei luba, need on aga võimalikud lisamaksu eest (200 USD + lennujaamatasud stopover'i kohta).

Tasub meeles pidada, et Saudi Araabias on ühiskonnaelulistes küsimustes valitsevad väga konservatiivsed seisukohad ning karistused teatud rikkumiste eest võivad sisaldada muuhulgas piitsutamisi. Välismaalastelt on oodatud konservatiivsus rõivastumisel. Saudia lendudel ei ole ka lubatud tarvitada alkoholi. Pakutavatest toitudest ja muudest reisimugavustest võib saada aga aimu näiteks sellest vlogger Noel Philipsi 2020. aasta kevadel avaldatud videost

Saudia taasalustas lende Taisse pärast aastakümnete pikkust vimma tänavu kevadel. Kahe riigi suhted olid rikutud Tai teenija poolt Saudi paleest varastatud kalliskivide tõttu. 

Rohkem reisilugusid leiab lehelt reis.postimees.ee.

Märksõnad
Tagasi üles