Siin-seal passivad õhtuvärskuse saabumist ja mudalompide õndsat kombot nautivad pühvlid. Uurin pühvlitelt, kust saab mozzarella’t, sest nende piimast seda ju tehakse. Mulle vaatavad vastu niisked tumedad silmad, milles peituvat sõnumit on võimatu dešifreerida. Otsustan, et mozzarella küsimuses selguse saamiseks tasub külastada mõnda viisakamat restorani. Võimalik, et sealsed töötajad on jutukamad kui mudavanne nautivad pühvlipered.
Sedasi pühvlitega telepaatilist sidet luua püüdes jõuan joogakooli. Kool koosneb paarist selle distsipliiniga püsisuhte otsijatele mõeldud bangalost ja katusega kaetud betoonterrassist. Terrassi ääres istub väike grupp tundi tulnud tegelasi. Istun eemale, sest ma ei viitsi täna kellegagi suhelda, pealegi paistab mulle juba kaugelt, et tegemist on Ameerika esohipsteritega. Erinevalt segadust ning rõõmu külvavatest vene esohipidest on tegemist väga igava inimtõuga, kelle maagiliseks oskuseks on rääkida veniva New Yorgi aktsendiga erakordselt tüütut juttu, edastades üldtuntud fakte nii, nagu need oleksid sind parasjagu ruineeriva indiviidi isiklikud avastused, mis muutsid tema maailma ja nüüd peab ta muutma sinu oma. Sest meditatsioon on ju täiesti «äh-meizing!».
Ootame õpetajat. Ma teen nägu, et loen oma Kindle’it, tegelikult aga ei suuda jätta pealt kuulamata, mida hipsterid räägivad. Goji-marjad, check. Vabastav hingamine, check. Positiivsed võnked, check. Üks hipster, ilusate valgete hammastega noor naine, on esoasjades profim kui teised ja valgustab oma kaaslasi, kus ja kuidas Goas oleskleda sedasi, et jõuaks kindla peale nirvaanasse ja seda võimalikult soodsalt: «Ega neile kohalikele ei tohi üle maksta, see rikub nad ära!»