Kui kuni 4. veebruarini said Balile reisida vaid teatud riikide (näiteks India, Hiina ja Rootsi) kodanikud, siis reedest peaks Hindustan Timesi kinnitusel populaarsele saarele olema võimalik sõita kõigil, kes viisa tehtud saavad ja vaktsineeritud on.
TERE, INDONEESIA ⟩ Balile saamine on 4. veebruarist teoreetiliselt taas võimalik
Indoneesia on lühendatud ka karantiiniperioodi, mis spetsiaalsetes hotellides veeta tuleb: see on nüüd 5 ööpäeva topeltvaktsineerituile ja 7 ööpäeva ühe doosiga poogituile.
Neljandal (või kuuendal) päeval pärast Balile saabumist tuleb teha uus PCR-test, mis on täienduseks kuni 48 tundi enne reisi algust tehtule. Lisaks peab olema ette näidata koroonakattega kindlustus vähemasti 25000 dollarile. Tõsisemalt võib reisiplaane torpedeerida B211 viisa olemasolu nõue (pandeemiaeelsel ajal said Eesti kodanikud Indoneesiasse siseneda sootuks ilma viisata, kuid hetkeseisuga ei paista see olevat võimalik) ning vajadus siseneda riiki Bali kaudu. Praegu ühtegi rahvusvahelist lendu otse Balile aga ei saabu.
Kuni 60 päeva kehtivat ja kohapeal pikendatavat B211 viisat on Eesti kodanikel võimalik nõuelda Indoneesia saatkonnast Helsingis. Viisa maksab 50 eurot, eeldab pangakonto väljavõtet ning teatud juhtudel ka näiteks küllakutse olemasolu. On ebaselge, kas viisat väljastataks ka pelgalt edasi-tagasi lennukipiletite ettenäitamisel.
Rahvusvahelised lennud Balile peaksid taastuma 16. veebruarist, mil saarele hakkab lendama Singapore Airlines. 2. märtsist on graafikus ka Turkish Airlinesi lennud Istanbulist, 1. märtsist Malaysian Airlinesi ja Malindo Airi lennud Kuala Lumpurist ja 1. aprillist Emiratesi lennud Dubaist.
Võiks arvata, et turiste praegu Balil ei ole, kuid see on eksiarvamus: Bali ajalehe Bali Sun andmeil tõmbasid päästeteenistused veebruari algul 20 meetrit sügavast jäärakust välja venelasest turisti, kes napsitanud peaga urineerimispaika otsides sinna kukkunud oli. Vene kodanik pääses vahejuhtumist peaaegu vigastusteta.
Rohkem reisilugusid leiab lehelt reis.postimees.ee.