N, 7.12.2023

MUUDATUSED GRAAFIKUS ⟩ Laevaühendus Stockholmiga katkeb taas

Reisile.ee
Copy
Huvilistel on võimalik laevatööga tutvuda Baltic Queeni pardal.
Huvilistel on võimalik laevatööga tutvuda Baltic Queeni pardal. Foto: Konstantin Sednev / Postimees

Praegu sõidab Baltic Queen Tallinna ja Stockholmi vahel iga teine päev, kuid broneeringusüsteemide andmete järgi paneb Tallink laevaühenduse Stockholmiga jaanuaris päris pausile. 

Viimane laev Tallinnast Stockholmi väljub 9. jaanuaril kell 18.00 ning Stockholmist Tallinna 10. jaanuaril kell 17.30. Väljumised paistavad taastuvat alles 18. veebruarist. Tallink väga põhjalikult liiniliikluse peatamist kommenteerida ei soovinud, kuid vihjati, et rohkem infot tuleb uuel nädalal.

Siiski leidis Tallinki kommunikatsiooni peaspetsialist Kai-Ines Nelson võimaluse öelda, et tegemist on tavapäraste laeva plaaniliste hooldustöödega. «Oleme ikka ettevõttena kasutanud ära madalhooaega nii laevade plaaniliste hooldustööde aga nt ka hotellide planeeritud remonditöödeks, ning seda ka kriisi ajal – kus püüame võimalikult palju madalhooaega ja võimalikke seisakuid hästi ära kasutada, et minna vastu kevadisele kõrghooaja algusele heas ettevalmistuses,» rääkis Nelson. «Tallinki laevastiku 5-aasta plaaniline laevade uuenduskava näeb ette kõikide laevade regulaarseid laevade tehnilisi hooldusi, tehnosüsteemide uuendamist jmp. Neid põhjalikke hooldustöid ei saa teostada laeva liinioleku ajal ning need tööd planeerime me reeglina madalhooaega, kui huvi reisimise vastu on tavapäraselt väiksem. Nii ka sel aastal planeerime jaanuaris-veebruaris teostada mitmeid korralisi laevade hoolduseid.» 

Nelson mainis ka, et enne seda, kui laev ise suundub hoolduseks dokki, asendab ta jaanuaris, kus vaja, ka teisi hoolduses olevaid laevu, vastavalt vajadusele. «Asendused hetkel on veel graafikute osas täpsustamisel ja neist planeerime teavitada kohe, kui graafikud paigas.»

Laevaga saab Rootsi Paldiskist

Jaanuaris jäävad Eesti ja Rootsi vahel ühendust pidama Tallinki kaubalaevad Sailor ja Regal Star, mis väljuvad Paldiskist. Samuti liigub Paldiski ja Kapellskäri vahet DFDSi laev Sirena Seaways, kus on 610 voodikohta. Jalgsi reisijaile need laevad mõeldud ei ole, kuid kui Tallinki kaubalaevadele pääsevad vaid autoga reisijad, siis DFDSi laevale saab ka jalgrattaga.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles