Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

SINNA JA TAGASI ⟩ (Peaaegu) ainult head uudised

Tagasihoidlik soolakringlike, milletaolisi said Lufthansa äriklassi ootesaali kliendid kuni viimase ajani Frankfurdi lennujaamas süüa veelgi tagasihoidlikumalt vaid koridoris. FOTO: Wikipedia Commons FOTO: Wikipedia commons
Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Võidu kibuvitsade ja sirelitega õitseb juunis ka Euroopa: aina uued riigid löövad lahti oma uksi teistest euromaadest või kaugemaltki saabujaile, kõige väiksemate sekeldustega neile, kellel ette näidata vähemalt kahe nädala taguse teise vaktsiinidoosi saamise tõend. 7. juunist ootab selliseid külastajaid Hispaania ja 9. juunist Prantsusmaa (kuhu alates 6. juulist saab pärast kahe aastakümne pikkust pausi Helsingi kaudu lennata ka Air France’i lende kasutades, mis on kindlasti meelepärane areng kõigile, kellele Air France’i punane vein maitseb rohkem kui Finnairi mustikamahl).

Hispaania ja Prantsusmaa katavad kahe peale ära ilmselt enamiku eestlaste hädapärasemaid reisisoove, kuid juba mõnda aega on vaktsineerituil hõlbus sõita ka Austriasse ja Kreekasse: viimases tehakse välisministeeriumi hoiatuse järgi lennujaamas küll pistelist koroonakontrolli ja positiivse testitulemuse saanud (mida vaktsineerimine ära hoida ei pruugi) peavad järgnevad nädalapäevad veetma sootuks teistsuguses hotellis kui see, mis reisiks ehk broneeritud sai. Siiski on vaktsineerituspaberid hetkel kõva valuuta: isegi Eestit jätkuvalt ohumaaks pidaval Saksamaal on Eesti poogitud (ja viimase kuue kuu jooksul koroonaviirushaigust põdenud) vabastatud saabumisel juba elu pärisosana tundunud testimisest ja karantiinist.

Tagasi üles
Back