T, 31.01.2023

Populaarne sihtkoht ei soovi enam turiste võõrustada

Elina Roosaar
, Reisile.ee toimetaja
Populaarne sihtkoht ei soovi enam turiste võõrustada
Facebook Messenger Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Shutterstock

Eelmisel aastal külastas Jaapanit 30 miljonit välisturisti ning sel aastal see number tõenäoliselt kasvab. Kohalikud on aga ebaviisakatest turistidest tüdinud.

Nii mõnigi populaarne huviväärsus on välja pannud sildi, et oodatud on ainult kohalikud, turistid pole nende juures enam teretulnud. Samal ajal loodab Jaapani valitsus, et 2020. aastal, mil Tokyos toimuvad suveolümpiamängud, kasvab välisturistide arv 40 miljonini.

Valitsuse ja kohalike soovide vahel on aga ilmselgelt suured käärid. Näiteks rääkis üks pubiomanik kohalikule uudistekanalile, et ütleb turistigruppidele alati, et pubi on juba täis, kuna ei soovi neid võõrustada. 

Nanzoini templi peapreestri sõnul algasid probleemid umbes kümme aastat tagasi, mil turistide arv kasvas jõudsalt. Välismaalastest külastajad toovad endaga kaasa müraterrori ja ei austa korda, see aga peletab eemale kohalikud. Ka Nanzoini tempel on nüüdseks mitmekeelse sildi üles pannud, mis teatab, et turistid pole teretulnud. Sarnaseid silte võib leida kõikjalt.

Kohaliku turismieksperdi sõnul lahendaks probleemi see, kui turiste õpetataks reegleid järgima.

Märksõnad
Tagasi üles