Nii varu kotti sõltuvalt laste vanusest joonistusplokke ja pliiatseid, nuputamisraamatuid, lauamänge. Samuti tuleta oma lapsepõlvest meelde aegu, mil mänguasju ei olnud ja käiku läksid erinevad sõnamängud, laevade pommitamine või tripstrapstrull. Et kõigil oleks lõbus ja tusk peale ei tuleks, siis kuulub kotti alati ka väike tükk šokolaadi või komm, mida turgutuseks põske pista ning loomulikult veepudel.
3. Võta kaasa reisiapteek
Kahjuks tuleb lastega reisidel ette erinevaid viperusi, õnnetusi ja haigestumisi. Seega oluline osa ettevalmistustest on kindlasti reisiapteegi komplekteerimine ja vajadusel, olenevalt reisi sihtpunktist, ka arsti eelnev külastus.
Kui minna paaripäevasele kruiisile naaberriikidesse, siis piisab üldjuhul plaastritest-palavikualandajatest, kuid kaugemale reisides tuleb varustusse suhtuda tõsisemalt, sest mis reis see oleks, kui pead lapsi katkematult desinfitseerima või keelama kohalikku toitu-puuvilju süüa.
Juba reisisihtkoha ja –plaani selgumisel sõlmi kohe ära ka kindlustus. Soetada võiks nii tervise- kui ka reisitõrke-pagasi kindlustuse. Omast kogemusest võin kinnitada, et vaja läheb neid kõiki ning see aitab ootamatuste korral oluliselt lihtsamalt ja kiiremini asju ajada ning ei tekita ka rahakotti märkimisväärset auku.
Esmalt tervisekindlustust tehes pea silmas reisi sihtkohta ning veendu, et summa oleks piisav misiganes õnnetus ette võib tulla – libastumine basseinis või äkiline viirusega nakatumine. Kindlasti on näiteks Lõuna-Prantsusmaal, Lätis ja Ameerikas arstiabi kättesaadavus ja hinnaklass väga erinev, seega kaalu vajadused läbi ka sellest aspektist.