Juba esimestel päevadel tuli ära harjuda sellega, et hommikul vetsu minnes või rõduust avades äratad unest mõne sisalikupoisi, kes on ennast sinu majas mugavalt sisse seadnud. Ritsikad on siin kolm korda suuremad ja hüppavad kõrgemale, pimeduses jalutades pead aga valvel olema madude suhtes.
Ahvid ei ole siin mingid nunnukesed, keda turist võib peost banaaniga sööta. Olen näinud, kuidas pärdik maapähkli pärast mehele selga hüppab või niisama lapsele kallale minna üritab, viimase olukorra päästsid õnneks aknatrellid. Tõsi, enamasti ajavad nad oma asja ega näita inimeste suhtes üles vähematki huvi, lapsed kardavad neid aga nagu tuld. Võttes arvesse paljude siinsete ahvide prügitoidulisust, siis ega nendesamade hammaste käest ei tahaks isegi näksata saada.
Ka koduloomadesse suhtutakse siin tihti hoopis teisiti. Kord jooksis 18-aastane tüdruk hirmunult eest ära väikesel kassipojal, kes lastekodu väravatest sisse uitama oli sattunud. Ja kui Henar looma veel maast üles korjas ja sülle võttis, oli neiu lõplikult šokeeritud. Samuti kulus päris mitu jalutuskäiku, et teha lastele selgeks, et mööduvaid hulkuvaid koeri ei pea kiviga viskama.
Indialaste vaba suhtumine kellaaegadesse on meile mõlemale vist enim närvirakke maksnud. Tõenäoliselt on siin riigis vähe neid, kellele on tuttav Karlssoni tegelaskuju, aga mõtlemine on neil küll just tema moodi: «Võib-olla tulen kell neli, võib olla viis, aga kindlasti mitte enne kella kuut.» Kord kästi meil 8.30 valmis olla, et auto saaks järele tulla. Kell 10.30 sain sõnumi, et auto hakkas nüüd meie poole liikuma. Üks siinsetest töökaaslastest ütles, et indialased mõtestavad aega teistmoodi, oli ise veel selle ilusa seletuse üle uhke.