L, 9.12.2023

Tallinnas on ainulaadne võimalus osa saada Iraagi kultuurist

Dagmar Lamp
, Sõbranna.ee ja teemaveebide osakonna juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Assala Ibrahim, festivali produtsent
Assala Ibrahim, festivali produtsent Foto: Facebook

Maailma esimene Iraagi tantsu festival peetakse Tallinnas 21.-23. septembril. See on ainulaadne võimalus saada osa iraagi kultuurist ning näha nii paljusid võimekaid artiste, kes tulevad Eestisse kokku üle maailma.

Festivali eesmärk on tutvustada inimestele Iraagi tantse, sealhulgas populaarseks saanud Iraagi mustlaste tantsu kawliya’t. Festivali kunstiline juht on Iraagi koreograaf ja tantsuõpetaja Assala Ibrahim.
 
Nädalavahetuse kestel on huvilistel võimalik töötubades õppida erinevaid Iraagi tantsustiile. Reedel toimub seminar, kus räägitakse Iraagi tantsu ajaloost ja kultuurilisest taustast. Pärast seminari algab võistlus, kus tantsijad saavad näidata oma oskusi nii Iraagi tantsus kui ka teistes Araabia folktantsudes. Päeva lõpetab vaba lava, kus esinevad festivalile tulnud välismaised ja kodumaised tantsijad.
 
«Laupäeval toimub suur festivali galakontsert Lindakivi Kultuurikeskuses, kuhu ootame kõiki huvilisi,» ütleb tantsufestivali korraldaja Berit Aicha Vill. «Esinevad tantsijad üle maailma: Rootsist, Ukrainast, Soomest, Lätist ja Leedust. Kaugemalt on tulijaid isegi USA-st, Mehhikost ja loomulikult Iraagist! Õhtu tipphetkeks on elavat muusikat esitav bänd Aram Al Fahad Iraagist, kelle repertuaaris on nii Iraagi kui ka teiste araabiamaade muusikat.»
 
Festivali galakontsert «Armastuskirjad Inannale» on heategevuslik kontsert, mis on pühendatud Iraagis elavate mustlaste kooli taasavamisele.
Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles