Hästi tore oli see, et vaatasime ise ka Eestit uue pilguga, läbi nende silmade. Nad tohutult rõõmustasid, kui vihma hakkas sadama ja see oli nende jaoks parim reisipäev üldse.
Vihmase ilmaga nad imestasid, kus kõik inimesed on. Me vastasime, et ilm on halb, inimesed on kodus. Nad ei jõudnud ära imestada – Iraanis kukuks sellise toreda vihmaga inimestel tööriistad käest ja kõik tuleks õue nautima – perekondlikud jalutuskäigud, piknikud, ühine rõõm!
Kuna nad olid jaanipäeval ka siin ning oli kuulda, et kusagil võib sadada, olime meie veidi mures. Aga nemad just ootasid vihma ja ütlesid, et palun palun Allah, et tuleks vihma. Ja naljatasid veel, et sorri eestlased.
Kuivõrd neil õnnestus siin oma usutalitusi järgida?
Tuuli: Iraanis olid igal pool väikesed palvelad, aga Eestis ju ei ole. Seega pidime igal pool määrama Meka suunda. Vaatasime, kus on lõuna ja natuke lõunast kõrvale, lihtsalt enam- vähem käega.
Hästi kummaline oli see näiteks, et lõuna ajal näitasime neile, et lõuna on seal, kus on päike praegu. Aga nemad ütlesid, et ei, päike ei ole kunagi lõunas. Meie olime jällegi segaduses, et kuidas ei ole? Päike on lõuna ajal lõunas.
Ja siis me vaidlesime ja nad ütlesid, et päike läheb idast läände ja lõuna ajal on päike otse üleval. Neil puudus see kogemus, et päike võib lõunas olla. Nii et lõunapalvuseks õige suuna valimine on Iraanis kompassita võimatu, aga Eestis imelihtne.