6 Riia vaatamisväärsust, mida enne suve lõppu külastada (1)

Reisile.ee
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Riia
Riia Foto: Volha Kavalenkava / PantherMedia / Scanpix

​Suvi on peagi lõppemas ning kätte on jõudnud aeg puhkusest ja koolivaheajast koos perega veel viimast võtta. Miks mitte teha seda meie lõunanaabrite juures? Sellest, kus ja kuidas perega Riias aega veeta, kirjutab Tallinki hotelliketi Läti müügi- ja turundusdirektor Santa Priede.

Riia Motomuuseum

Rohkem kui saja ainulaadse vanaaegse sõidukiga Riia Motomuuseum on omasuguste seas Baltikumi suurim. Ühtlasi on see üks vähestest automuuseumidest, mis lisaks sõidukite säilitamisele tegeleb ka nende restaureerimisega – uus elu on antud kokku enam kui 30 vanaaegsele liikurile.

Vaatamist ja katsumist on muuseumis nii väikestele kui ka suurtele – silmailu ja põnevat uudistamist pakuvad muuseumi kollektsiooni kuuluvad sõidukid, interaktiivsel näitusel õpitakse aga paremini tundma sõiduvahendite tekke- ja ajalugu ning turvalist liikluskultuuri.

Riia loomaaed

1912. aastal asutatud Baltimaade vanimas loomaaias elab kokku rohkem kui 400 liiki ja 3000 looma maailma eri paikadest. Veel augustikuu lõpuni on külastajatel iga päev võimalus osa saada hülge-show’st ning loomade toitmisest – kaasa saab elada jõehobude, kaelkirjakute, põhjapõtrade, leemurite, huntide, pelikanide ja paljude teiste lõunasöögile.

Iga päev kell kaks toimub aga hülge-show, kus mängitakse merekoertega jalg- ja korvpalli ning äraarvamismänge. Kuna suvi on aeg, mil sünnib kõige enam loomalapsi, on ringi jalutades lootust näha ka pisikesi lõvi- ja surikaadipoegi või põhjapõdravasikaid!

Läti Vabaõhumuuseum

Riia kesklinnast vaid pooletunnise sõidu kaugusel asuv Läti Vabaõhumuuseum annab hea ja ajastutruu ülevaate Läti talurahva traditsioonidest ja eluolust. Jugla järve kaldal männimetsas asuv muuseum on ideaalne mõnusaks jalutuskäiguks värskes õhus.

Muuseum koosneb rohkem kui 120 ehitisest, millest vanimad pärinevad lausa 17. sajandist, uuemad aga 20. sajandi keskpaigast. Veel septembrikuu lõpuni on külastajatel võimalus muuseumis viibivate seppade, kangrute ning puutööliste valvsa pilgu all ka ise näpud mustaks teha ning vanades talutöödes kätt proovida. Kui kõht peale uudistamist ja pikka jalutuskäiku tühjaks läheb, saab end kosutada muuseumi kõrtsis.

Laima šokolaadimuuseum

Pea 150 aastat maiustusi tootnud Laima šokolaadivabriku muuseum on iga magusasõbra unelm. Lisaks vabriku ajaloo, vanade kommipaberite ja -karpide ning šokolaadi valmistamisega tutvumisele kostitatakse külalisi sooja Laima sulašokolaadiga ning meisterdatakse koos mõnus tahvel magusat.

Muuseumi kõrval asuvast kommipoest saab soetada suveniire ning muud head-paremat.

Riia Keskturg

UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluv Keskturg on üks Riia tuntumatest ja silmapaistvamatest vaatamisväärsustest. 1920. aastatel ehitatud turuhoone rajati esmalt plaaniga kasutada seda tsepeliiniangaaridena.

Nüüdseks on Daugava kaldal asuv ehitis saanud aga hoopis Ida-Euroopa üheks suurimaks ning ühtlasi ka enim külastatud turuks. Suve lõpp, mil aedades ja metsades on valminud värsked marjad, puu- ja köögiviljad ning esimesed seened, on kõige õigem aeg, mil uudistama minna ning turukott vitamiine täis laduda.

Läti Teaduste Akadeemia vaateplatvorm

Kui tahta heita veel viimane pilk suvisele Riiale, tasub külastada Läti Teaduste Akadeemia vaateplatvormi. 65 meetri kõrgusel asuvalt vaateplatvormilt avaneb vapustav 360-kraadine vaade Riia vanalinnale ja selle kirikutornidele, Daugava jõele, Riia Rahvusraamatukogule, Euroopa Liidu kõrgeimale teletornile ning ajaloolisele Riia Keskturule.

Tagasi üles