Just see linn on kevadpuhkuseks Euroopa soodsaim

Dagmar Lamp
, Sõbranna.ee juhataja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Foto: Pixabay

Igal aastal valmib Post Office City hinnabaromeeter ning juba kümnendat aastat kuulutati välja, mis on Euroopa soodsaim sihtkoht kevadpuhkuseks.

Sel aastal näppas Vilniuselt tiitli Poola linn Krakov, mis tõusis suisa nelja koha võrra. Nädalavahetuse veetmine selles linnas läheb kahele maksma umbes 188 eurot (lennupiletite hinda sisse arvestamata), kirjutab Telegraph.

Edetabeli kümme esikohta kuuluvad kõik Ida-Euroopa linnadele, mille vahele on eranditena sattunud Ateena, Lissabon ja Lille. Kuuendal kohal on Moskva, mis tegi ühe suurima hüppe, ronides nii kõrgele möödunud aasta 16. kohalt. Nädalavahetus Venemaa pealinnas läheb kahele maksma 228 eurot.

Post Office hindas 36 Euroopa linna, võttes arvesse tosinkond väljaminekut (muuseumipiletitest kolmekäigulise õhtusöögini, muidugi ka ööbimine kolmetärnihotellis).

Euroopa kõige kallim sihtkoht on Amsterdam, sellele järgnevad Oslo ja Reykjavik. Tallinn asub uhkelt keskel - meile on antud 15. koht, nädalavahetus kodupealinnas läheb Post Office'i hinnangu kohaselt kahele maksma 288 eurot.

Euroopa soodsaimad sihtkohad:

  1. Krakov
  2. Vilnius
  3. Riia
  4. Varssavi
  5. Budapest
  6. Moskva
  7. Praha
  8. Ateena
  9. Lissabon
  10. Lille
Tagasi üles