Kuigi Kamerun on olnud iseseisev juba ligi 60 aastat, pole kahe piirkonna erisustest siiani üle saadud. Otse vastupidi, vähemuses olev inglisekeelne regioon tunneb end tugevalt represseerituna ning seetõttu on viimastel aastatel riiki ilmestanud tugevad sisepoliitilised pinged.
Pinged on lausa nii tugevad, et 2017. aastal keerati protestide mahasurumise eesmärgil inglisekeelsest osast kolmeks kuuks internet täielikult kinni. Lahku löömise lootuses on inglisekeelne osa loonud ka juba unistuste riigi Ambazonia, millele on loodud kogu sümboolika lipust ja hümnist kuni kujutletava lennufirma AmbaAirini välja.
Kui mõtlete, et miks kaks nii eriilmeliseks muutunud piirkonda ei võiks kahe eraldi riigina rahumeelselt jätkata, siis suur osa vastusest peitub rikkalikes maavarades, mida selgelt just ingliskeelsesse osasse lahkemalt on jagunenud. Ka fakt, et praegune president on riiki juba 35 aastat enda karmi äranägemise järgi juhtinud, ei aita ilmselt potentsiaalsele iseseisvumisliikumisele kaasa.
Peamiselt rahulikud, kuid siiski aeg-ajalt lõkkele löövad sisepoliitilised pinged ning riigi põhjaosas tegutsev terrorimaiguline Boko Haram on peamisteks asjaoludeks, miks praegusel hetkel Kameruni turismieesmärkidel väisata ei soovitata.
Sellest on äärmiselt kahju, sest oma mitmekülgsuses on riigil pakkuda nii palju kihvte kogemusi, seda enam, et riik jääb tavapäraselt turistide marsruudist kõrvale ja on suures osas seega suutnud säilitada seetõttu eheda oleku.
Olgu selleks kas siis kohalikud söögikohad, mille menüüs on lihatooted niivõrd au sees, et turistide soov kohandada midagi pakutavast taimetoiduks päädib enamjaolt suure segaduse ja arusaamatusega. Kui teil raha maksta on, miks te siis ometigi soovite vaid juurviljadega piirduda?