Dena muretses mulle kõik vajalikud rohud ja isegi tilguti sain «koju» kaasa. Haiglasse õnneks ööseks jääma ei pidanud, kuid Painani jäin lausa viieks päevaks.
See oli üks meeldejäävamaid aegu mu reisil. Mind võeti vastu nagu oma pere liiget, näidati vaatamisväärsusi (hetkedel kui ma ennast paremini tundsin), viidi pulma ja isegi patendiametis käisime koos ära.
Suure osa päevast istusin all olevas restoranis, rääkisin kohalikega juttu ja uurisin elu. Pärast viit päeva Painanis oli mu tervis jälle parem ja oligi aeg edasi liikuda. Päris kurb oli kohe minna, olin sellise päevaplaaniga juba ära harjunud ja tundsin ennast nagu kohalik.
Järgmisel hommikul asusin siis Tapani poole teele. Ees ootas pikk päev, sest Tapani oli 140 kilomeetrit. Arvestades seda, et ma alles hommikul 8.30 ajal teele sain, läks isegi hästi, et enne pimedat kohale jõudsin. Leidsin ühe kodumajutuse viis kilomeetrit enne Tapani. Ega minu jaoks väga vahet polnud kus magan, peaasi, et katus peakohal.
Järgmise päeva siht oli veel ulmelisem. Tahtsin jõuda Ipuhi, mis on kuskil 180 kilomeetri kaugusel Tapanist. Kuna ma olin pikalt haige ja mu viisa kehtib vaid 30 päeva, siis pidin kiirustama. Startisin varakult koos päiksetõusuga, kuskil poole seitsme paiku hommikul.
Päev oli väga mägine ja kurnav. 30 kilomeetrit enne Ipuhi kutsusid politseinikud mind aga kohvile ja jalga puhkama. Rääkisime veidi juttu, mis lõppes sellega, et mulle pakuti öömaja.
Kuna ma olin päris väsinud ja tundus väga põnev kogemus, siis olingi nõus. Jaoskonna õue peal oli väga palju lapsi, kõik uudistasid võõrast ja tema ratast. Kõigepealt söödeti mul kõht täis, siis mängisime malet (kahjuks Eesti kaotas), rääkisime juttu ja lõpuks sain enne keskööd magama.
See aga tähendas, et Bengkulusse ma ühe päevaga enam ei jõudnud, kuna jaoskonnast Bengkulusse oli 200 kilomeetrit.
Järgmine artikkel Risto seiklustest ilmub nädala pärast. Rohkem pilte rännakust leiad SIIT.