Kui sinagi oled kunagi unistanud teiste planeetide külastamisest, siis heida pilk neile kümnele paigale maakeral, mis näevad välja tõeliselt ebamaised ning mille külastamine on erinevalt Marsist täiesti võimalik.
10 paika maailmas, mis näevad välja kui teiselt planeedilt (1)
Maa on ülimalt mitmekesine planeet, kus pea igal kontinendil on erinevad kliimavöötmeid, pinnavomid ning taimestik. Earthtripper on kokku kogunud kümme kõige erilisemat kohta maamunal, kus ringi käies tunned end kui teisel planeedil.
Dalloli vulkaan, Etioopia
Lisaks sellele, et Etioopias asuv Dalloli vulkaani ümbrus on üks palavamaid kohti maailmas, on siin palju värvilisi ja happelisi kuumaveeallikaid, gaasilisi geisreid ning soolakogumeid, mis teeb selle imekauni paiga täiesti erakordseks.
Grand Prismaticu allikas, USA
Kuigi see kaunis kuumaveeallikas tundub pärinevat mõnelt kaugelt planeedilt, asub see tegelikult Wyomingis, Ameerika Ühendriikides. Grand Prismatic on suuruselt kolmas kuumaveeallikas terves maailmas, kuid see pole põhjus, miks inimesed siia tulevad. Grand Prismaticu kuumaveeallikat ümbritsevad hoopis kaunid vikerkaarevärvides pinnamoodustised.
Natroni järv, Tansaania
Roosa Natroni järv on kui ulmefilmist, kuid järve värv on 100 protsenti päris. Järve muudab roosaks punavetikas, millele Natroni järve 50 kraadine veetemperatuur ning madal PH tase on ideaalseks kasvulavaks.
Zhangye Danxia, Hiina
Zhangye Danxia vikerkaarevärvid on moodustunud mäe eri liivakivimi kihtidesse 24 miljoni aasta jooksul. Zhangye Danxia on niivõrd ebamaine, et selle looduslikku moodustumist on suisa raske uskuda.
Salar de Uyuni, Boliivia
Boliivias asuv Salar De Uyuni on maailma kõige suurem soolatasandik ning seda peab oma silmaga nägema, et selle olemasolu uskuda. Soolatasandik katab 10 500 ruutkilomeetri suurust ala ning selge ilmaga on raske öelda, kus lõpeb soolaväli ning algab taevas.
Hang son Doong, Vietnam
Hang Son Doong on maailma kõige suurem koobas. See on nõnda sügav ja lai, et mahutaks vabalt endasse väiksema linna koos 40-korruseliste pilvelõhkujatega! Väikesed augud koopa laes lasevad ka piisavalt päikesevalgust sisse, et koopas saaks kasvada maa-alune mets.
Socotra saar, Jeemen
India ookeanis asuv Socotra saar on üks erilisemaid paiku maailmas. Socotra on tuntud oma kummalise kujuga puude ja taimestiku poolest. Kuna kolmandikku saarel olevatest taimeliikides ei eksisteeri mitte kusagil maailmas, tekib siin tõesti tunne, et tegemist pole planeet Maaga.
Valle de Luna, Tšiili
Kui oled alati unistanud Kuule maandumisest, siis külasta Tšiili kuuorgu, kus tunned, et su soov on täitunud. Kuuorg paikneb Atacama kõrbes ning mitmed aastad erosiooni on jätnud siia palju kuivanud jõesänge ning üksikuid pinnasetorne, mis jätab tõelise kuumaastiku mulje.
Fly Geyser, Nevada, USA
Fly Geyser ei jäta mitte lihtsalt teise planeedi pinnavormi muljet, vaid tundub suisa justkui oleks see mõne teise planeedi elanik. Kivimite moodustis on tekkinud kogunenud mineraalidest, mis pärinevad selle all paiknevast geotermaal geisrist.
Värvitud künkad, California, USA
Värvitud künkad tunduvad pigem Marsi pinnasest pärinevat, kuid eriline pinnavorm asub hoopis Lassen rahvuspargis Californias. Künkad on omandanud oma erakordse värvi vulkaanilise tuha oksüdeerumisel.