«Üksinda kodus», «Visa hing», «Seks ja linn», «Sõbrad» ning lugematu hulk teisi filme ja seriaale on leidnud aset New York Citys just aastavahetusel. Üks mõnusamaid hetki selle linna külastamiseks ongi aastavahetuse paiku.
Reisime New Yorki: elust pulbitsevas linnas ei pea aastavahetus sugugi kallis olema (1)
New York Citys asuvad maailmakuulsad turismiatraktsioonid nagu Times Square, Central Park, Empire State'i pilvelõhkuja, Wall Streeti börsikants, Metropolitani kunstimuuseum, mitmesugused sillad, Vabadussammas ja muidugi Manhattani siluett. New Yorgist võiks lausa raamatu kirjutada, kuid seekord võtaks fookuse just jõulude ja aastavahetuse ajale. See on aeg, mil linn on ehitud kõige kaunimasse valgusrüüsse ning inimesed on pühadeelevust täis.
Kindlasti tuleks külastada Rockefelleri keskuse jõulupuud. Sel aastal tuuakse kohale kümnetonnine Norra mänd, mida hakkab kaunistama ligi 45 000 LED-valgustit. Siin lähedal saab ka uisutada ning külastada jõuluturgu, kus tõelise pühademeeleolu loovad inimesed ja dekoratsioonid. Jõulupuu pannakse üles 29. novembril ning võetakse maha uue aasta 7. jaanuaril.
Aastavahetusel võiks vältida kõikide klišeede kohtumispaika Times Square'i. See maailmakuulus väljak pannakse üsna karmi turvakontrolli alla juba päev enne vana-aastaõhtut. Aastavahetuse hetkel koguneb sinna tohutu hulk inimesi ning üheskoos loetakse sekundeid uue aasta alguseni ning vaadatakse, kuidas kuulus Times Square'i pall kõrgelt alla langeb. Siiski on palju mõnusam veeta aastavahetus paadisõidul, kust avaneb vaade kogu Manhattani ning Brooklyni ilutulestikele. Hea mõte on ka hakata enne uut aastat Brooklynist mööda silda Manhattani poole kõndima.
Esimesel jaanuaril lähevad endast lugupidavad inimesed Central Parki uue aasta viie kilomeetri või kümne kilomeetri jooksule. Võimalik on ka ühiselt Coney saarel Atlandi ookeani talisuplema minna. Kes nii sportlik pole, sellele soovitaks Chelsea turult amps võtta ning High Line'ile jalutama minna. Tegemist on endise kõrgendatud raudteega, mis nüüd on kujunenud urbanistika arhitektuuri sümboliks.
Üks ilusa ilma tegevus on Ellise saare külastamine, mis oli esimene punkt kuhu omal ajal kõik Ameerikasse saabujad tulid. Sealsamas kõrval on ka kuulus Vabadussammas.
Teisel jaanuaril avatakse juba kõik poed ning sealsed allahindlused on väga korralikud. Kelle eesmärgiks on ostlemine, võiks ette võtta tunnise bussisõidu ning minna Woodbury linnakusse. See on natukene linnast väljas asuv kõikide maailmakuulsate rõivabrändide kodu, kusjuures siit saab neid eriti soodsa hinnaga.
Loomulikult ei saa minna New Yorki ilma, et maitseks nende maailmatasemel pitsat. See roog omandab siin veidi teise tähenduse – New Yorgi versioon parimast pitsast on üle papptaldriku ääre ulatuv suur pitsalõik, mis koosneb vaid koorikust, juustust ja tomatikastmest. Kui midagi peenemat tahta, siis soovitan teha korraliku kodutöö, sest siin asub ligi sada Michelini tärniga restorani. Kuna konkurents on kõva, pakutakse siin hea hinnaga komplektlõunaid. Üks hea näide neist on Central Parki vastas olev kolmetärniline Jean George restoran. Omamoodi huvitava kogemuse saab, kui osaleda ühel paljudest toidutuuridest, kohalikud on nendega palju vaeva näinud ning jagavad meelsasti külalistega häid toidukohti.
Manhattan pakub tegevust nädalateks kui mitte kuudeks, kuid siiski võiks külastada ka Brooklynit ja Bronxi. See linn on lummav mistahes aastaajal ning tema igas mõttes mitmekihilisus meelitab siia rohkelt turiste. Hea on teada, et enamikus muuseumites on soovitatav tasu ehk võib maksta ka oluliselt vähem. New York võib olla kulukas, eelkõige just ööbimise osas, kuid õnneks on linnas ka rohkelt tasuta tegevusi.