Paiga unikaalsus meelitas aastate jooksul Dwejrasse ka mitu filmitegijat, näiteks on siin filmitud mõni stseen «Troonide mängust». Paraku kaeti asuurakna ümbruse kaljud filmimiseks liivaga – rumal ja lühinägelik otsus, mille eest karistati filmitegijaid üle 86 000-eurose rahatrahviga. Arvatavasti oli see fiasko ka üks põhjus, miks paljude auhindadega pärjatud seriaali filmimine Horvaatiasse üle viidi.
Sel kenal hommikul pole meil aga asuurakna kurvast saatusest veel aimugi ja kohalikud paadimehed sõidutavad meid kaljutunneli kaudu helesinise veega koobaste juurde. Pole ime, et Dwejras asuvad Malta saarestiku ühed kaunimad sukeldumiskohad. Meri on siin lausa ebamaiselt läbipaistev ja ahvatleb avastama veealust maailma.
Dwejras asub ka Seenekalju, kohalike kõnepruugis Ġebla tal-Ġeneral (Kindralikalju). Grupp mõõdab tähelepanelikult silmadega uhket, peaaegu kuuekümne meetri kõrgust vildaka tipuga saarekest.
«Rüütlid uskusid, et kaljul kasvav tumepunane seenekujuline taim punakas nuginui ravib mitmesuguseid haigusi, düsenteeriast erektsiooniprobleemideni. Kohalikel elanikel oli keelatud Seenekaljule minna ja ligipääsu raskendamiseks lihvisid rüütlid kalju seinad siledaks, nii et sealt ei olnud võimalik üles ronida.»
«Kas saaks kuidagi seal kalju juures ka peatuse teha? Hädasti oleks seda taime vaja,» naljatavad reisijad.
«Paraku mitte. Esiteks on Seenekalju tänapäeval looduskaitseala ja teiseks on nüüd kindlaks tehtud, et kunagi kullast kallimaks peetud taim pole üldsegi seen, vaid hoopis parasiittaim. Pole sel ühtegi raviomadust. See näitab, kui võimas on mõttejõud – kui usud, et rohust on abi, töötab ka platseebo. Kas sõidame nüüd templitesse?»